Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mira Skoric i Serif Konjevic - "Tragovi secanja": Upuceni u celu pricu tvrde da ce pesma postati veliki hit i da ce, ako ne skinuti sa trona, onda se bar pribliziti pesmi Dina Merlina i Vesne Zmijanac "Jorgovani", koja vec godinama neprikosnoveno vlada kad je rec o duetima.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Starije vesti

+3
Mileeee
Me&Myself
eXtREMe
7 posters

Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 3]

1Starije vesti Empty Starije vesti Sub Jan 19, 2008 8:53 am

eXtREMe



Evo tema za starije vesti iz novina,da nadoknadimo sve sto smo propustili dok nije postojao ovaj sajt

CECA I MIRA DECI NA DAR
Pevačice posetile Institut za onkologiju i radiologiju KCS sa džakovima prepunim novogodišnjih poklona
Starije vesti Qyz-1211-m_thumb Starije vesti 6p3-1213-m_thumb
Dok njihove kolege broje novac od novogodišnjih tezgi ili se pak preračunavaju koliko će zaraditi za Pravoslavnu novu godinu, Ceca Ražnatović i Mira Škorić bile su zaokupljene ovih dana sasvim drugim planovima. Uz pomoć TV Spektruma, rešene da svakojakim poklonima obraduju mališane u Institutu za onkologiju i radiologiju KCS, dve prijateljice odlučile su da svoju zamisao realizuju u vreme novogodišnjih praznika i bar na trenutak ublaže tegobe najmlađih koje opaka bolest nije poštedela.

Tačno u podne, s tovarima lepo ukrašenih vreća punih igračaka, slatkiša, knjiga.., Ceca i Mira su u društvu načelnika dečjeg odeljenja ove bolničke ustanove dr Zorana Bekića, sa vidnim uzbuđenjem odškrinule vrata sobe u kojoj su zatekle dečicu koja su, uprkos bolesti, puna života, što se videlo i po njihovim radosnim pogledima kojima su dočekala dve folk zvezde. Medicinske sestre rekoše nam da to i ne treba da čudi, jer su još od četvrtka klinci odbrojavali dane do dolaska Mire i Cece!

Posle upoznavanja sa svakim detetom ponaosob, koja su, sem onih koji su tek progovorili, listom u pripravnosti držali kamere mobilnih telefona, pevačice su predložile da ostanu nasamo s ovim mališanima. Kad su se lepo ispričali, a Deda Mraz angažovan specijalno za ovu priliku podelio paketiće, počeo je gužvanjac ko će pre do Cece, a ko do Mire, da ovekoveče ovaj nezaboravan susret:

- Puna sam utisaka i sve što mogu da poželim ovim divnim mališanima jeste da što pre zdravi i puni elana ostave vrata ove bolnice iza njih. Inače, ovo je tek početak akcije koju smo osmislile - reče nam Mira Škorić, čije su oči u trenu zasuzile, baš kao i Ceci nacionale, koja je iscrpla poslednji atom snage da ne zaplače pred dečicom. Šta je u poklonima, manje je bilo važno. Najvažniji je bio zagrljaj ovih pevačica, njihov iskren poljubac, držanje u naručju... koji su mališanima ulili za lečenje preko potrebnu pozitivnu energiju.

P. S. Ceca i Mira pozvale su sve ljude dobre volje koji svojim novčanim prilozima žele da olakšaju bolničke dane ovih mališana, da sredstva uplate na žiro-račun udruženja "Uvek sa decom", broj: 145-2350-06 Centro banka, PIB:102211892.

2Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Jan 20, 2008 11:17 am

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Starije vesti 36d234d5b4
KOSOVOJE JE SRBIJA
U ponedeljak u Beogradu održan humanitarni koncert „Za decu Kosova i Metohije“, od kojeg sav prihod ide za izgradnju obdaništa u selu Prilužje

U ponedeljak je u beogradskom Centru „Sava“ pred više od tri hiljade posetilaca održan humanitarni koncert nazvan „Za decu sa Kosova i Metohije“. Sav prihod sa koncerta, kao i novčana sredstva donatora, idu u prilog izgradnje novog obdaništa u selu Prilužje kod Vučitrna.
Na početku dvočasovnog programa sve učesnika i posetioce pozdravio je ministar za Kosovo i Metohiju Slobodan Samardžić, posle čega su nastupili najmlađi učesnici programa - dečji horovi „Vrapčići“ i „Kolibri“. Nakon njih na scenu su izašli naši aktuelni i renomirani pevači i grupe zabavne i narodne muzike, koji su izveli po jednu numeru.

Ovaj deo programa otvorio je Van Gog. Frontmen benda Zvonimir Đukić Đule je u jednom trenutku sišao sa bine, došao do prvih redova, gde su sedeli mališani iz Prilužja, i na njihovo iznenađenje, srdačno se pozdravio i izljubio sa njima. Ovaj potez svi klinci i klinceze sa Kosmeta, ali i publika u „plavoj sali“, oduševljeno su pozdravili.

Svoj doprinos izgradnji dečjeg vrtića u Prilužju pesmom su dali i: Mira Škorić, Nešo Lutovac, Čeda Marković, Danka Stojiljković, YU grupa, Sergej Ćetković, Marinko Rokvić, Jelena Broćić, Era Ojdanić, Neverne bebe, Ognjan Radivojević, Legende, Cakana, Ljuba Lukić i Ekstra Nena. Poslednji na scenu izašao je Predrag Drezgić Preša, koji je sa pevačima narodne muzike, uz veliki aplauz prisutnih, otpevao pesmu „‘Vidovdan“. U programu je učestvovao i Narodni orkestar RTS, pod upravom Branimira Đokića.

http://www.mira-skoric.com

3Starije vesti Empty Re: Starije vesti Čet Jan 24, 2008 8:55 pm

Mileeee

Mileeee
Urednik
Urednik

Zasto nosis prsten moj, kad si srce dao njoj...

Beogradsko mrsavo i vi?ljasto devojce Mira Skoric imala je pevacki amaterski debi 1986. godine na "Raspevanoj jeseni", takmicenju pevaca-amatera Radio Sapca. Godine 1989. kompozitor Dragan Aleksandric i tekstopisac Miodrag ?. Ilic otkrili su ovu telentovanu devojcicu i snimili dva albuma sa hit-pesmama "Niko kao mi", "Mi mo?emo sve", "Zavrsimo pricu", a u novobeogradskoj Hali sportova 1990. godine osvaja nagradu su duetu sa Zoranom Mladenovicem i pesmom "Moja dusa cista". Godine 1991. pocinje saradnju sa tandemom Aleksandar Radulovic Futa i Marina Tucakovic i istog leta hit-godine postaje pesma "Zasto nosis prsten moj". Sa svojim jedinstvenim glasom Mira postaje nasa prva folk-rokerka, koja mo?e pevati i zabavnu, pop muziku... Kako sama ka?e, sve joj je poslo nabolje kada se 1992. godine krstila u manastiru Ostrog. Postigla je prve uspehe dok je sve poslove vodio njen decko i menad?er Zoran Basanovic. Snimila je sjane duetske pesme sa Cecom Ra?natovic ("Ne racunaj na mene") i Rodjom Raicevicem ("Ruse kose"), da bi pevala kao gost na Cecinom solistickom koncertu. Svoj vrhunac u karijeri postigla je 1993. godine sa albumom na kome je bilo cak 13 hitova Zlaje Timotica, Mipe Mijatovica, Rodje Raicevica..., a album se prodao u preko 200.000 primeraka. To je jedan od najuspesnijih albuma folka svih vremena, jer su i danas evergrin pesme: "Kao led se istopim", "Manastir", "Strah od ljubavi", "Ti si ko i ja", "Otkaci", "Nedaj me majko"... Januara 1994. Godine nije bilo struje, a ljudi su po snegu pesice hrlili ka novobeogradskoj Hali sportova u kojoj je pred preko 6.000 fanova Mira odr?ala svoj verovatno najbolji solisticki koncert u ?ivotu, koji je zabale?en i na video-kaseti. Posle bracnog brodoloma Mira snima album za albumom, ali bez hitova. Ponasa se malo nadmeno i prepotnentno i to ju je mnogo kostalo u karijeri. Nosi pistolj u tasni i preti novinarima i kolegama. Jedna sjajna karijera je dovedena u pitanje pogresno biranim pesmama. Na poslednjem albumu mogla je da napravi dar-mar da je imala bolju pesmu jer je snimila duet sa ?eljkom Bebekom, koji je prosao nezapa?en. Preostali obo?avaoci ocekuju konacno dobar album i promenu raspolo?enja njihove Mire Skoric, koja je otisla toliko daleko da se koskanje sa pevacicom slabih glasovnih mogucnosti Vesnom Rivas - donese samo Vesni popularnost a njoj pad u karijeri!

http://www.slavica-cukteras.net

4Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Jan 27, 2008 5:15 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Starije vesti 47161954gg0
INTERVJU Mira Škorić! Tri meseca sam se pripremala za "Beoviziju" da bi neko "muljao" glasovima, a posle se izvinjavao... E, ne može!


KO ZNA ŠTA BI BILO DA SAM UŠLA U FINALE!


**
"Molitva" je prelepa pesma
**
Natalija Obrenić me je "napljuvala"
iz animoziteta prema Zvonku Markoviću
**

Iako je u javnim nastupima pred početak "Beovizije" Mira Škorić tvrdila kako će joj pesma "Voli je" širom otvoriti put ka Helsinkiju, ispostavilo se da će kofere ipak pakovati Marija Šerifović. Miri preostaje da uživa u komplimentima da je u kreaciji Zvonka Markovića izgledala bolje nego ikada, ali i da se bakće sa advokatima koje je sa nekolicinom kolega angažovala nezadovoljna zbog neregularnosti glasanja na polufinalnoj večeri.
* Koga ste konkretno tužili i zbog čega?
Još uvek nikoga nismo tužili, ali sam ubeđena da će, kako sada stvari stoje, do toga na kraju ipak morati da dođe. Za sada je samo upućena žalba koja se odnosi na regularnost SMS glasova u polufinalnoj večeri festivala, pa videćemo šta će dalje biti. Pre ili kasnije, istina će izaći na videlo i to je u ovom trenutku jedina stvar do koje mi je stalo i za koju se zalažem.
* Koliko glasova je dobila vaša pesma?
Neverovatnih 45! (smeh)
* Koliko glasova ste dobili na "MB Grand" festivalu?
Ne znam tačnu brojku, ali znam da je reč o hiljadama glasova. Regularnost "Beovizije" i "MB Grand" festivala ne mogu da se mere. Pa, samo su članovi benda "Kasper", koji su me pratili na sceni, i tim koji je brinuo o mom izgledu poslali, kako smo kasnije izbrojali, šezdesetak SMS poruka. Pitam se gde su ti glasovi?!
* Šta konkretno potražujete od organizatora "Beovizije"? Izvinjenje?
Nemam ja ništa od nečijeg izvinjenja! Tri meseca sam se predano pripremala za nastup na "Beoviziji", radila na pesmi, osmišljavala stajling i sve to da bi tamo neko "muljao" glasovima, a onda se izvinjavao. E, ne može! Nije zanemarljiv ni finansijski momenat - zbog festivala otkazala sam nekoliko tezgi, početak turneje... Ovakvim i sličnim mahinacijama jednom zauvek mora da se stane na put.
* Je li vam bubuljica na "Beoviziji" iskočila na nervnoj bazi?
Jako smešno!
* Mislite li da je pobeda Marije Šerifović zaslužena?
Apsolutno! "Molitva" je prelepa pesma i poznato je da sam i pre "Beovizije" kao svoje favorite izdvajala Mariju Šerifović i Maju Marković. Ne bih volela da Marija ili bilo ko drugi pomisli da je ova pobuna, da je tako nazovem, lične prirode - jednostavno, ovo je reakcija na neregularnost glasanja. Ipak, ko zna kakav bi krajnji ishod bio da smo se u finalu našli i Maja Nikolić, "Amadeus bend", ja...
* Kako vam se dopada pesma "Mambo džambo Serbiano"?
Cenim to što rade "Blizanci", ali ta pesma nije po mom ukusu. To naravno ne znači da ona nije dobra. Štaviše, čujem da je klinci već uveliko pevuše na čelu sa mojim sestrićem Danilom.
* Kako komentarišete reči Maje Nikolić koja je nedavno izjavila: "Jadna je ova mentalno nedozrela Srbija u kojoj narodnjaci pevaju na festivalima zabavne muzike"?
Diskutabilno je da li je Maja to zaista izjavila. Nisam je čula, pa bih izjavu koju navodiš uzela sa dozom rezerve. Maja je poznata kao osoba oštrog jezika i sve i da je to zaista rekla, ne mislim da je mislila na mene. Jednostavno, ona ne deluje kao zlonamerna osoba...
* Pored samog učešća na "Beoviziji", jednako zapažena bila je i haljina koju ste tom prilikom nosili?
Hvala Zvonku Markoviću na prelepoj haljini. Komentari koje sam dobila na račun stajlinga i više su nego pozitivni. Mislim da sam nosila jedan od najboljih Markovićevih modela.
* Koliko vas je koštao Zvonkov angažman?
Cena je zanemarljiva u odnosu na efekat koji postignut zahvaljujući toj haljini.
* Dizajnerka Natalija Obrenić glasno se zapitala da li ste to vi ili Ceca?
Pravo da vam kažem, muka mi je od kojekakvih modnih žirija i raznih kvazidizajnera koji ne znaju šta će od dosade pa komentarišu kako se ko obukao. To što me je dotična dovela u vezu sa Cecom za mene je samo kompliment. Pa, ko ne bi voleo da podseća na jednu lepu, zgodnu i atraktivnu ženu?! Nisam sigurna, ali imam utisak da se iz komentara Natalije Obrenić može naslutiti lični animozitet prema Zvonku.
* Na "MB Grand" festivalu trijumfovali ste sa baldom "Ista nam je tuga". Nadate li se premiji od 10.000 evra koja će uskoro biti dodeljena izvođaču najslušanije pesme?
Ne opterećujem se tim stvarima. Dovoljna satisfakcija mi je to što je pesma naišla na fenomenalan prijem publike i što se masovno sluša.
* Da li su balade koje u poslednje vreme snimate odraz vašeg emotivnog stanja? Prilično su "teške" i crne?
Ma, koje crno emotivno stanje! Jednostavno, volim "tugaljive" teme.
* Čujem da se uveliko pripremate za snimanje novog "Grand kabarea". Ko će ove sezone biti vaše "žrtve"?
Da, tačno je da se novi "Kabare" uveliko priprema i već sada je izvesno da će biti mnogo bolji od prethodna dva. Ovoga puta svi ćemo biti kostimirani, biće mnogo više dijaloga... Izdvojila bih dijalog Jelene Karleuše i Brene.
* Ljute li se na vas koleginice koje imitirate?
Nema razloga za to. Imitiram uspešne, zanimljive i specifične žene koje su svesne sebe i svojih kvaliteta i u mojim imitacijama vide isključivo dobru zabavu.
* Bubu Miranović ste prilično ocrnili. Iz vaše imitacije stiče se utisak da Buba ne ume da peva. Da li vam je zamerila zbog toga?
Ma, nije to baš tako... Reč je o klasičnom karikiranju. Sigurna sam da se Buba smejala gledajući me kako je "skidam". Opet ponavljam - ne daj Bože da moje koleginice zaista pevaju onako kako ja to činim u "Grand kabareu".
* Čujem da za novu imitaciju Jelena Karleuše pripremate pesmu "Duško, Duško"?
(smeh) Ne znam odakle ti ta informacija. Videćemo...
* Dragana Mirković vam je javno zamerila zbog imitacije rekavši: "Miri Škorić slala sam lekove, ali ona je sve zaboravila i opet me je imitirala na ružan način..."
Ne vidim zašto se Dragana vređa... Nakon te imitacije srele smo se u više navrata i nije mi izgledala kao da je ljuta. Najnormalnije smo se pozdravile.
* Marta Savić vam je takođe javno zamerila na izjavi da ste jedina pevačica koja nije spavala sa Sašom Popovićem.
Marta je moja super drugarica i nema razloga da se ljuti.


* Na poslednjem albumu ostvarili ste saradnju sa Željkom Joksimovićem, međutim, čini se da su pesme drugih autora mnogo bolje prošle? Gde je zapelo?
Verovatno nam se nije dalo. Joksimović je sjajan muzičar, ali...
* Reklo bi se da su stihovi sa vašeg poslednjeg albuma bili vizionarski. Pesma kaže: "Da li bih mesto dobila u tvojim vlažnim snovima da farbam kosu u plavo i da ne mislim glavom nego silikonima". Jeste li zaista nedavno ugradili silikone?
Nemam ništa protiv plastične hirurgije, ali smatram da je pitanje koje si mi postavio isuviše lično, pa bih zadržala pravo da na njega ne odgovorim.

http://www.mira-skoric.com

5Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Jan 27, 2008 5:19 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

NAS DVE A ON JEDAN!

Mira ŠKORIĆ I BUBA Miranović zainteresovane za istog čoveka!

Po opredelenju folk, a po načinu života rok pevačicu Miru Škorić sve češće viđaju u društvu imućnog beogradskog biznismena poznatog po nadimku Gagi. Sredovečni gospodin vlasnik je dve firme i spada u najbogatije Beograđane.

Imovinsko stanje čoveka koji je posle razvoda stekao slobodnjački status dovoljno ilustruje činjenica da se u njegovom brojnom voznaom parku nalazi i najnoviji tip "mercedesa" S 504 matik, za sada jedini u Beogradu.

Da li popularnu pevačicu i biznismena vezuju samo prijateljski odnosi, teško je zaključiti. Mada, oni koji su prisustvovali žurci koju je Gagi nedavno organizovao u hotelu "Nacional", kažu da se po ponašanju Škorićke i domaćina moglo zaključiti da ih vezuje nešto više od prijateljstva. Igralo se, pevalo, a malo se i popilo tako da su se u jednom momentu Mira i Gagi našli na stolu...
Međutim, posle pomenute žurke na koju je Mira Škorić došla zajedno sa koleginicom i pre svega drugaricom Bubom Miranović, mogle su se čuti kuloarske priče da se i pevačica večito ljubičaste kose zainteresovala za biznismena.

Navodno je sa njim, još u toku večeri, razmenila brojeve telefona, a druženje je nastavljeno i narednih dana. Da li će se biznismen ubuduće češće viđati u Mirinom ili Bubinom društvu - ostaje da se vidi.

Svet

http://www.mira-skoric.com

6Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Jan 27, 2008 5:20 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

U Švajcarskoj i proteklog vikenda vladalo praznično raspoloženje

USPEŠAN POČETAK GODINE UZ MIRU ŠKORIĆ, SANJU MALETIĆ, DJ KRMKA &CO.


Po diskotekama je i prošlog vikenda vladalo praznično raspoloženje. Još uvek "padaju" čestitke, muzika pali i žari, a gostujuće zvezde drže atmosferu pevajući provereni repertoar koji stvara haos među mladima.
U "Atlantisu" je gostovala Mira Škorić koja je i pre no što je zapevala svojim fascinantnim izgledom odmah zapala za oko muškom delu publike. Svaka njena pesma stvarala je ludu atmosferu, a "Ritam srca" je svirao toliko profesionalno da se i sam Žika uneo u pesmu i svirao odgovarajuće akorde kao da je u studiju. Te večeri smo saznali da gazda Tomaš u martu otvara još jednu diskoteku.Srpski Banderas, kako su ga proglasile obožavateljke, Mile Ignjatović je za vikend gostovao u "Palmi". Nije ga dugo bilo na ovim prostorima, ali svojim novim hitovima uspeo je da osvoji publiku koja nije napuštala podijum tokom njegovog nastupa. Dokazao je da svoj posao zna da radi i da mu je ova godina sigurna za tezge u Evropi.
Privlačna i atraktivna Vela gostovala je u dvema diskotekama. "Modus" u Cirihu je nova diskoteka i svakog vikenda ima sve veći broj posetilaca. Ambijent je atraktivan, gazdarica Olivera pravi domaćin pa će mladima "Modus" biti idealno mesto za provod, pogotovo ako se zna da je već najavljen dobar program gostovanja za naredne mesece. U diskoteci "Quo Vadis" Vela je napravila više nego pozitivnu atmosferu, a svojom izazovnom toaletom navela je muški deo publike da se tiska uz samu binu, kako bi je što bolje ošacovali.
Bina u svom standardnom stilu prezentira svoja gostovanja, ima svoje obožavaoce i njene pesme mladi vole. Uskoro treba da izda novi CD te je ovo gostovanje u diskoteci "Sport" iskoristila da proveri reakciju publike. Aplauzi su bili jasna potvrda da će napraviti dobar posao.
Bane je ovaj vikend u svojim diskotekama "Space" prepustio DJ-u. Napravljene su promocije novog piva "Nektar". Nije bilo velikih zvezda, ali poseta je bila dobra.
Sanja Maletić je u "Pinku" pevala bez prestanka skoro dva sata i pri tom izgledala kao da nije umorna od novogodišnjeg dočeka. Zna svojim pesmama da pridobije publiku, svojom garderobom da izazove pažnju a dominira čim uzme mikrofon.
U novootvorenoj diskoteci "Kreuz" u Arau gostovao je Srećko Šušić koji ima svoju vernu publiku. Društvo mu je pravila Tajči iz Štutgarta koja izuzetno dobro peva i ovih dana završava svoj četvrti CD sa Futom i Marinom. "Čarobnjaci" su profesionalci kao muzičari i prvi vikend u "Kreuz"-u uz Srećka i Tajči prošao je na obostrano zadovoljstvo.
U "Grodoniji" je "ludovao" DJ Krmak, promovišući svoj novi materijal, ali i imidž.
U "Skali" je gostovala nova zvezda Šaban Cuni, a u "Unikumu" je održan "Heineken" parti.

http://www.mira-skoric.com

7Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Jan 27, 2008 5:22 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Zato što su imitirale pevanje njegove drugarice Jelene Karleuše na jednoj prestoničkoj žurci, Aleksandar Kapriš javno prozvao Radu Radenović i Miru Škorić

RATOVI "ZVEZDA" OSVETA JKEDAJA!

PROZIVKA No 1. Rada Radenović je veoma često "pod gasom" i sasvim je moguće da se ne seća šta je radila!

Prilikom nedavnog gostovanja u emisiji "Marmelada" novosadske televizije "Jesenjin", prestonički frizer Aleksandar Kapriš izneo je niz optužbi na račun "Pinkove" voditeljke Rade Radenović i to zato što je pomenuta dama "svojevremeno na jednoj žurci karikirala pevanje njegove novopečene drugarice Jelene Karleuše". Tom prilikom Kapriš je rekao doslovce:

"Rada Radenović je više poznata nego što je voditeljka, a ako ćemo iskreno, nije ni jedno ni drugo. (?!) Mislim da ni sama Rada ne zna zbog čega je na toj žurci karikirala pevanje Jelene Karleuše, međutim, vrlo je moguće da odgovor na ovo pitanje leži u činjenici da je 'Pinkova' voditeljka veoma često 'pod gasom', u šta su se čitaoci tabloida, zahvaljujući paparaco fotografijama, više puta uverili. Sasvim je moguće da se Radenovićeva ne seća šta je radila i kako se ponašala, kao uostalom što se ne seća mnogih dana, nedelja i meseci u poslednjih godinu dana koliko su njene 'pijane' fotke prisutne u medijima. Što se karikiranja Jeleninog pevanja tiče, naravno da mi to smeta jer je Karleuša moja dobra drugarica, a onda i klijentkinja, a Rada je ta koja je ispala smešna i glupa. Ipak, drago mi je što pomenuta voditeljka, ako se ona uopšte može tako nazvati, zna napamet Jecine pesme. To je još jedna potvrda ko je JK i da njene pesme, hteli-ne hteli, ipak svi znaju. Budući da je na žurci o kojoj pričamo sve bilo fenomenalno, nešto je moralo da se desi i da pokvari utisak. Pošto je Rada specifična osoba, od nje se najviše očekivalo da napravi budalaštinu što je njoj tako svojstveno. Na sreću, ovoga puta bila je blaga kakva inače ume da bude..."


PROZIVKA No 2. Nekada poznatim pevačicama, kakva je Mira Škorić, ne preostaje ništa drugo nego da imitiraju Karleušu

Osim što je "opleo" Radu Radenović, ovaj estradni frizer obrušio se i na svoju dugogodišnju prijateljicu i klijentkinju Miru Škorić. Povod je isti, naime, pomenuta pevačica "usudila" se da u više navrata imitirala "Slatku malu".
"Nekada poznatim pevačicama, kakva je Mira Škorić, ne preostaje ništa drugo nego da skrenu pažnju na sebe imitirajući Karleušu i pevajući njene pesme. Jelena se mnogo ne potresa zbog takvih stvari i, štaviše, zabavno joj je ako nekog čini srećnim korišćenje njenog imena, a pogotovo ako ta osoba na tome može i da zaradi. Ona kaže: 'Ako, treba i oni da rade, da žive...'", izjavio je Kapriš u emisiji "Marmelada".

Reakciju Mire Škorić nemoguće je dobiti jer je ona trenutno na turneji po Australiji. Ipak, znajući Miru i njen temperament, nije isključeno da će, kada se vrati, zaratiti sa svojim (nekada) vrlo bliskim prijateljem.

http://www.mira-skoric.com

8Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Jan 27, 2008 5:22 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

U Nemačkoj su proteklog vikenda goste u diskotekama zabavljali Saša Matić, Adelisa, Željko Samardžić i mnoge druge estradne zvezde, a ponovo je otvorena i diskoteka "Madona"

BRENA FENOM SUŠILA OZNOJANA LEĐA, A MIRA ŠKORIĆ PEVALA U "PAKETU" SA JOKSIMOVIĆEM!


Lepa Brena je sa velikim uspehom gostovala u "Apolu" u Majncu i "Konzumu" u Diseldorfu.
"Dobra gostovanja i ovako dobra publika, pogotovu u Diseldorfu, daju mi dodatnu energiju i stimulans da i dalje radim i putujem svakog vikenda. Kod mene finansijski faktor nije ono što me pokreće, meni energiju daje ova moja divna publika". Rekla nam je Brena u pauzi nastupa u Diseldorfu. U klubu "BG" u Nirnbergu posle duže pauze, u dijaspori je gostovao Knez. Rade Lacković gostovao je u diskoteci "Oskar" u Ofenbahu i "Liberti" u Minhenu. "Maim" u Hanoveru ugostio je DJ Krmka. U "Kro bestu" u Vupertalu uspešan nastup imao je Željko Samardžić, koji je dan pre toga otvorio diskoteku "H2O" u Sureseu. U Minhenu, u diskoteci "Musik palast", gostovao je sve popularniji Alen Islamović, ovog puta bez Indire Radić, lepše polovine njihovog hit-dueta.
U frankfurtskom "Lobiju" gostovala je u punom sjaju lepša polovina firme "Hali".
"Vrlo sam zadovoljan posetom i poslom koji mi je Adelisa večeras napravila. Zaista je prava carica", rekao nam je Ciga, vlasnik diskoteke.
U "Svetom Stefanu" u Frankfurtu nastupali su Mira Škorić i "Telo vreteno" Željko Joksimović. Diskoteka solidno puna, Željko i bend odlični. "Frankfurt je čudan grad, iako večeras nastupa i Saša Matić, evo, vidite koliko ljudi je došlo. Koliko sam čuo, i tamo je puno. Prosto neverovatno!", kaže Bane Obradović, Željkov menadžer...

http://www.mira-skoric.com

9Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Jan 27, 2008 5:24 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

ESTRADA U ROVOVIMA! Do juče mirna Tina Ivanović postaje polako jedna od najvecih skandal-majstorica na estradi! Nakon sukoba sa Sekom, Tina je potkacila i Miru Skoric uzvrativši joj na njenu konstataciju da nikad ne bi pevala "Bundu od nerca" - "Ni ja ne pevam njene pesme na nastupima! Žena nema nijedan hit!"

IZ TINE STO ĐAVOLA VIRE!

Gotovo preko noći, "sitna ali dinamitna" Tina Ivanović stekla je nadimak Nagazna Mina jer svaki čas "nagazi" neku od svojih koleginica. Do juče tiha, mirna i povučena pevačica počela je da proziva svoje "sapatnice" osipajući verbalnu paljbu po njima. Još se nije slegla prašina koju je podigla kada je javno prozvala Seku Aleksić poručivši joj: "Neka me se okane i prestane da me pljuje, inače će biti svašta", a već je na pomolu novi estradni sukob - ovoga puta Tina se "ostrvila" na Miru Škorić.
Naime, u izjavi za emisiju "Svet u boji" potvrdila je da je sa Sekom na ratnoj nozi i tom prilikom oštro je poručila: "Još nije bilo pravog sukoba, ali to ne znači da ga neće biti".
Potom je ova pevačica saznala da je u istoj emisiji Mira Škorić stala u odbranu Seke Aleksić izjavom: "Seka je pevačina! Tininu pesmu 'Bunda od nerca' nikada u životu ne bih otpevala". Tina nije htela da ostane dužna iskusnijoj i nešto starijoj koleginici, pa je odlučila da i nju nagazi. "Kako Škorićka može da kaže da ne peva na tezgama megahit kao što je 'Bunda od nerca'?! Uostalom, prava je istina da na nastupima ne pevam njene pesme, ne zbog toga što je bojkotujem, nego zato što ne mogu da se setim koji je hit ta žena snimila", reče Tina i ostade živa i zdrava. Bar za sada. Mira Škorić nije htela da komentariše ovu prozivku, već je poručila da će sa Tinom raspraviti u četiri oka!
Da će taj obračun biti dostojan onog kod "OK korala" ne sumnjamo jer svi koji malo bolje poznaju Miru znaju da ona nikome ne ostaje dužna. Štaviše, teško onome ko joj se zameri. U to se najbolje uverila Vesna Rivas koja se svojevremeno drznula da u neformalnom ćaskanju "spomene" Škorićku u negativnom kontekstu, pa su ona i njene čivave jedva izvukle živu glavu prilikom susreta sa Mirom.

NADA TOPČAGIĆ vs ĆANA

Čim je Ćanu nazvala kamilom, Nada se uplašila, ugrizla za jezik i prišla stamenoj Bosanki izvinjavajući se. Iako nije sklona svađama i ekscesima, Stanojka Bodiroža Ćana požalila se u emisiji "Svet u boji" da je neke koleginice često bez razloga uzimaju "na zub", te da je tako čula iz više izvora da ju je Nada Topčagić nedavno nazvala - kamilom.
Sopstvene izjave se, kako saznajemo, veoma uplašila "kraljica gastarbajterskih svadbi" pa je, čim se ova priča raščula, na jednom snimanju "Granda" prišla stamenoj Bosanki sa željom da popričaju o tome o čemu se šuška po narodnjačkim kuloarima. Razlog za ovakvu Nadinu reakciju verovatno leži u činjenici da po estradi kruži legenda o tome da Stanojka sve sukobe rešava "muški". Naime, nastupajući na jednom seoskom vašaru, kako se priča, jednom pripitom gostu koji joj se nabacivao pokazala je da ima "tešku ruku"...
Popularne pevačice su u neposrednom kontaktu razmenile nekoliko reči, ali je Topčagićka želela da napravi dobar fazon "nabacivši" priču da ono što je čula njena koleginica zapravo plasiraju oni koji žele da ih zavade. Pominjano je nekoliko poznatih imena, ali je na kraju prepirka prekinuta tako što se, kao i obično, najviša pevačica naše folk scene - nasmejala. Ovaj sukob, koji mnogi vide kao "iznošenje prljavog veša", ipak neće prerasti u pravi estradni rat kakav se pre izvesnog vremena "zakuvao" između Jelene Karleuše i Dare Bubamare.
Od bliskih prijatelja Ćaninog supruga Relje saznali smo da dobroćudni rimpalija nije spreman da komentariše ženska pepucavanja i tračeve, svoju dragu svakako će zaštititi od nasrtaja muškaraca, ali ne i od jedne "male žene" koja stalno sprema zimnicu ili gubi stvari po gradu.

MLAĐAN DINKIĆ vs NENAD ČANAK
Dinkić: I u muzici sam jači od Čanka koji se, u stvari, bavi šminkerajem
Ekspert za finansije, a naročito za poreze, ministar Mlađen Dinkić ne samo da se sve češće prepucava i verbalno obračunava sa političkim neistomišljenicima, nego je počeo da šalje otrovne strelice prema kolegama političarima koji, kao i on, ističu da imaju sluha za muziku. Prvi na udaru našao se Nenad Čanak koga je nekadašnji koalicioni partner Dinkić u izjavi za emisiju "Svet u boji" opleo osporavajući mu muzički talenat.
Iako je vojvođanski političar svekolikoj javnosti pokazao da ume da "prebira" po dirkama klavira i da zapeva pesmu Frenka Sinatre "I did it my way", frontmen rok sastava "Monetarni udar" Mlađen Dinkić ironično konstatuje da je to "čist šminkeraj". "Ambiciozno sam krenuo ovoga leta da bi me na jesen sačekali budžet i pregovori sa MMF, pa sam morao da obustavim rad na velikom muzičkom projektu. Još ne mogu da otkrijem o čemu se radi, ali ću reći da je reč o rok muzici."
Na pitanje ko bi imao više šanse da pobedi ukoliko bi se na narednom budvanskom festivalu kao autori pesama takmičili Nenad Čanak i Mlađen Dinkić, glavni "fiskalac" je odgovorio: "Čanak nema nikakve šanse! S obzirom na to da se on bavi šminkerajem, to što on radi zapravo je - folklor", rekao je na kraju Dinkić.

JANA vs SEKA ALEKSIĆ
Jana: Seka je bezobrazna lažljivica i kradljivica pesama!
Već duže vreme estradnim krugovima kola vest da je Seka Aleksić "maznula" dve pesme koje je trebalo da se nađu na Janinom novom albumu. Jana u početku nije željela da priča na tu temu tvrdeći da je između nje i Seke došlo do nesporazuma. Pre desetak dana, prilikom Sekinog gostovanjem u emisiji "BN koktel uživo" koju vodi Goran Čomor, došlo je do "otvaranja starih rana". Naime, Jana, koja se uključila u program telefonskim putem, iznela je sve pojedinosti. Seka je tom prilikom rekla kako ona u stvari nije znala da su pesme bile ponuđene Jani što se kasnije pokazalo kao netačno.
"Iskreno, ne mogu da verujem da je Seka rekla da nije znala da su pesme 'Za ljubav mobilna' i 'Iskoristi moje mane', bile namenjene meni. Seka je bezobrazna i laže, jer sam joj lično ja, posle jedne večere na kojoj smo bile sa Zoranom i Ivanom, u autu pustila pesme rekavši joj da su u njenom fazonu. Seka me je tada pitala ko ih je pisao, a na moj odgovor da je autor Romario, prosto se iznenadila rekavši da ne može da veruje s kime sarazujem i da njoj ne pada na pamet da peva pesme nekog anonimusa. Nekoliko dana kasnije Romariju sam javila da ću pesme uzeti i da ću kada se u ponedeljak vratim iz Nemačke, doći da ih platim. U isti taj ponedeljak kod Romarija me je dočekalo iznenađenje, jer je samo dan ranije moja koleginica Seka uzela pesme za sebe", kaže Jana.
Pretpostavku da je Seka Romariju ponudila više novca za pesme, Jana nije željela da komentariše, ali je rekla sledeće: "Sećam se vremena kada je Seka maštala o tome da bude u mom društvu. Činila mi se kao fina devojka, pa sam se sprijateljila sa njom, ali eto na šta su neki ljudi spremni. Moram da kažem da se na Seku ne ljutim jer to je njena sramota a ne moja."

http://www.mira-skoric.com

10Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Jan 27, 2008 5:26 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

GORAN STOJIĆEVIĆ KARAMELA, kao i uvek "bez dlake na jeziku", priča o mutnim estradnim vodama i kaže

VELIKI DEO ESTRADE LIKUJE ŠTO JE CECA U PRITVORU! Jedino joj je Mira Škorić, pored mene, pružila javnu podršku

Već više od petnaest godina Karamela se bavi ovim poslom a umeće svojih transformacija pokazao je imitirajući pevačice domaće estrade. Sve je počelo imitacijom Zorice Brunclik, a pošteđene nisu ostale ni mnogobrojne pevačice sa prostora bivše Jugoslavije. Karamela važi za umetnika koga je javnost često hvalila ali i osporavala, a medijima je uvek bio interesantan zbog svog oštrog jezika, zbog čega su mu neke kolege i zamerile. Posle duže medijske apstinencije Goran Stojičević - Karamela je rešio da ponovo progovori, a priču je započeo rečima:
"Nisam ja bio ljut na vas, možda je bilo nekih malih "frčica" pre nekih godinu dana, ali na "Svet" zaista nisam ljut. "Svet" volim da čitam, redovno gledam emisiju "Svet plus", a pogotovo obožavam vašu voditeljku Jelenu Bačić - Alimpić. Mislim da su tu svađu pokušale da naprave moje kolege jer devedeset procenata svih tračeva na estradi plasiraju upravo pevači. Recimo, sada mene neki dušebrižnici ispituju kako je Ceca, iako znam da se više od pola njih raduje, zbog onoga što je nju zadesilo. Pored toga što se sad raznorazne priče pronose čaršijom, Ceca je sjajan čovek, kvalitetan pevač i moj izuzetno dobar prijatelj, a ja je jako poštujem i volim. Moje kolege bi trebalo da se stide što sede kod kuće i što ih ne interesuje sudbina njihove koleginice, a žive kao i pre 5. oktobra. Bave se tračevima i verovatno ih raduju ljudske nesreće. E, pa žao mi je, ipak nismo svi mi isti na estradi. Jedina je Mira Škorić, pored mene, pružila javnu podršku Ceci. Mojim kolegama je posle krivo što sadašnji političari hoće da ukinu estradu i u Skupštini raspravljaju o njoj, a oni ćute, spavaju a poneki i pevaju vikendom. Čega se boje? Pa, ja se nisam bojao ni Miloševića, nemam razloga da se bojim ni ove vlasti, jer na kraju krajeva, ja sam želeo promene.
Smatraš li sebe vrhunskom zvezdom i pravim umetnikom?
Meni je zaista žao što nisam završio akademiju, to je kao kada imaš deset karika na lancu a nedostaje ti kopča. Neki ljudi smatraju da je meni ta kopča neophodna, ali ja lično smatram da mi ne treba akademija da bih bio zabavljač. U ovom poslu je bitno da postoji fluid između publike i umetnika, da umetnik poseduje komunikativnost i da na kraju krajeva zna ono što radi. Iako nisam završio akademiju ne znači da nisam školovan, naime, imam završen ekonomski fakultet. Koliko mi je poznato neki naši vrhunski glumci takođe nemaju završenu akademiju, pa im to ni najmanje nije smetalo da postanu to što jesu. Humorista je bogom dat i to je talenat, a ja sam na našim prostorima jedini, posle Biljane Ristić koji to radi.
U kojij meri te pogađa sud kritičara?
Uopšte me ne pogađa. Ja kritiku ne doživljavam tragično jer nisam kompleksaš. Vređaju me komentari nekih ljudi koji nisu adekvatni da kritikuju moj rad ili kad o meni govore u ženskom rodu. Kao prvo ja nisam travestit, ja sam muškarac, tako mi je bezveze da dopustim da me neko vređa po tom pitanju. Ponekad i iz loše kritike možeš da izvučeš nešto dobro.
Da li tračevi utiču na tvoj privatni život?
Ne. U principu mi je krivo kad neko širi priče koje nisu istinite. Recimo, prošle godine neko je proneo priču kako sam izbačen iz nekog hotela na Crnogorskom primorju. Pa, ja nisam kao one pevačice narodne muzike koje ne bi ni primili da pevaju u tim hotelima, a kamoli da me izbace. Ja sam do sada na primorju radio sa Gocom Tržan, Željkom Joksimovićem, a i sam sam radio i to na procenat od ulaznica. Na taj način sam pokazao koliko sam poznat, jer su objekti uvek bili prepuni, i uvideo sam da mi je bolje da radim na ulaznice nego da radim po fiksno ugovorenoj gaži.
Da li je došlo do primirja između Mister Miksa i tebe?
Meni je jako žao takvih ljudi. Ja ponekad i kad kažem za nekoga nešto loše, ja moram da imam kredita za to. Ja nemogu da pričam o nekome loše iz neke osobite ljubomore, jer ja moram da vredim mnogo više od te osobe da bi mogao da je "pljunem". Na hiljade takvih situacija mora čovek da preživi u životu ukoliko želi da se bavi ovim poslom kojim se ja bavim. Taj Mister Miks ne peva a imitator može da bude samo onaj koji imitira vizuelno i vokalno. Ja sam još pre petnaest godina mogao da izađem pred publiku i da uz muziku samo otvaram usta, ali ja mnogo više pažnje posvećujem tome što radim. Studiram ličnost koju imitiram, obraćam pažnju na njenu garderobu, tekstove… Ja iza sebe imam čitavu ekipu saradnika, recimo u mom taboru su Biljana Vujović, Bora Čorba, Srđan iz grupe "Mobi dik", oni pišu tekstove, pravimo probe, snimamo te pesme u studiju. To je po meni bavljenje estradom, to je stopostotni ulazak u šou biznis.
Postao si poznat imitirajuci pevacice narodne muzike. Koju vrstu muzike slušaš u slobodno vreme i koji si poslednji CD kupio?
Slušam haus muziku, Madonu, Dženifer Lopez, jednom rečju volim sve što vole mladi (smeh). Od narodne muzike ne volim ništa da slušam, i nikada nisam ni slušao. Danas sam kupio Madonin najnoviji album "Amerikan lajf", veoma mi se dopada.
Kako se pripremaš za neku imitaciju i koliko ti je vremena potrebno za to?
Da nije vašeg časopisa ja bih se veoma teško i mukotrpno pripremao. Zahvaljujući časopisu "Svet" ja sam napravio najnoviju video kasetu koja se zove "Šašava akademija". Priče su malo izmenjene i dodat im je šaljiv ton. Za svaki lik koji imitiram na toj kaseti, tekst i ideju sam izvlačio iz njihovih intervjua koje su davali za vaš list. Tako sam "skinuo": Isidoru Bjelicu, Bogoljuba Karića, Natašu Bekvalac, Alku Vuicu, Vesnu Zmijanac… Poklon spot na toj kaseti je duet Cece Ražnatović i Zdravka Čolića. Na prethodnoj kaseti su se mogle videti imitacije Sneki, Zlate Petrović i mnogih drugih pevaljki, a ovoga puta sam rešio da podignem nivo u čemu sam nadam se i uspeo.
Gde se po tebi trenutno nalazi domaća estrada?
Domaća estrada se nalazi na tom nivou da nazovi "umetnici" prodaju stan ili njivu i plate 15.000 evra za ulazak u "Grand. Potom su prisutni u javnosti mesec dana i posle toga se mogu videti isključivo pod nekom šatrom ili nekom šljivom. Moju najnoviju video kasetu treba da izda izdavačka kuća "Renome", jer se ispostavilo da je to jedina kuća koja ne ucenjuje. Sve ostale izdavačke kuće uključujući i "RTS" smatraju da sam ja narodnjak, pa mi ne daju reklamu na televiziji, iako je meni to van svake pameti. Siniša Kajmaković, vlasnik izdavačke kuće "Renome", ne odgledavši video kasetu, verujući u mene, ponudio mi je najbolje uslove. Sem toga, mogu da se pohvalim da će se na tržištu pojaviti i moj DVD, sa mnoštvom poklon spotova a promocija je zakazana u hotelu "Interkontinental" u Beogradu. Rešio sam da častim moje pojedine kolege sa "Interkontijem" jer nemogu sebi da dozvolim da ih posle petnaest godina rada kažnjavam pozivajući ih na promociju po nekim šupama, hodnicima i menzama kao većina mojih kolega. Ne može narodu niko da zabrani da sluša narodnu muziku, niti će ikada vlast moći to da im zabrani. Mogu čelni ljudi sa televizije maksimalno da puštaju zabavnjake i muziku koja dolazi iz Hrvatske, ali narod to ne želi da sluša, ne samo u dijaspori već i unutrašnjosti Srbije i Crne Gore. Devedeset procenata ljudi kod nas sluša narodnu muziku, nemože niko da naredi ljudima da na svadbama slušaju Natašu Bekvalac ili Maju Nikolić, to je van svake pameti.
Da li je domaća estradna scena u toku sa modnim dešavanjima?
Koliko ja vidim naša estrada je veoma jednolična. Sve te pevačice izgledaju isto, isto se oblače Anabela "Fanki G", Leontina, Kaća iz "Koktel benda", Slađa "ex Đogani", sve one nose pantalone pumparice i sandale. Meni se uopšte ne dopada kad ih vidim u trenerkama koje su nacigovane na listovima, koje one kombinuju sa elegantnim sandalama sa visokom potpeticom. Na našoj estradi se mnoge pevačice oslanjaju na stiliste koji isključivo gledaju "fešn vik" i koji u stvari skidaju sve te modele. Darko Kostić je do sada sašio pet haljina i daje ih od pevačice do pevačice, u stvari izgleda kao da jedna jedina haljina kruži od jedne do druge estradne zvezde. Ukoliko se na estradi već vrti toliki novac, onda pevačice ne bi trebalo da se oblače po depoima. Problem je u tome što niko neće da uloži novac u sebe, garderoba je jedan vid ulaganja, a o unutrašnjem ulaganju da i ne govorimo. Nijedna od tih pevačica nema završen fakultet, a to se vidi u emisijama u kojima nastupaju, kada ne umeju da sastave ni običnu prosto-proširenu rečenicu. Priča da su pevačice narodne muzike neobrazovane nije tačna, ima i u zabavnoj muzici takvih pevačica, koje se ne trude da nadoknade taj svoj nedostatak.
Da li po svaku cenu moraš da budes "IN", i koliko mesečno odvajaš novca za svoju garderobu?
Trudim se da budem IN, jer je u ovom poslu jako važno da budeš u trendu jer klinci u našoj zemlji sve nas gledaju kao neke modne uzore. Ja se privatno oblačim u trendu, a u domenu posla pratim trend pevačica koje imitiram. Volim kreacije "Dolce & Gabbana", "Jan Pol Gotie" i mnogo novca trošim na garderobu, kozmetiku i parfeme.
Da li ti pevačice koje imitiraš poklanjaju sopstvenu scensku garderobu?
Do sada su mi svoju garderobu poklonile Ceca Ražnatović, Goca Božinovska, Vesna Zmijanac mi je poklonila onaj njen čuveni crni providni overal, a Nada Topčagić ne želi ništa da mi pokloni, iako ima tonu garderobe. Jednom prilikom mi je dala haljinu iz 1975. godine u kojoj je otpevala pesmu "Treba mi rame tvoje", i posle mi je tražila da joj je vratim.
Da li tvoj krug prijatelja čine ljudi sa estrade?
Jako malo se družim sa ljudima sa estrade. Retkost je to što se družim sa Nadom Topčagić ali ona mi je kuma. Jako je teško na estradi naći pravog prijatelja i dugo godina sam se družio sa ljudima koji su mi, kako se ispostavilo bili lažni prijatelji, tako da me taj vid poznanstava zamara. Ne volim da, kada okrenem leđa tom nekom "prijatelju", on počne da me ogovara. To je dripački i veoma ružno.
Šta mora da poseduje neka pevačica da bi je ti stavio na svoju "crnu" listu imitacija?
Da bih ja imitirao neku pevačicu, ona mora mnogo da se izglupira u svojim intervjuima, ali po svemu sudeći to njima ne pada teško. Ponekad ne mogu da dođem sebi od smeha, kada pročitam intervjue neke od njih. Recimo, skoro je Nataša Bekvalac u jednom intervjuu izjavila da ima babu i dedu u Sremskim Karlovcima i da tamo ima kozu koja se zove Seka. Nisam mogao da poverujem svojim očima i naravno da se ta njena izjava nalazi na mojoj najnovijoj kaseti. Ponekad se pitam da li pevačice namerno izjavljuju takve stvari ili je u pitanju ipak neznanje. Nisam siguran.
Koliko si sudskih tužbi do sada dobio, od strane pevačica kojima se nije dopalo to što si ih imitirao?
Sa Zlatom Petrović sam imao problema vezanih za prethodnu kasetu, ali smo se izmirili i sada je oduševljena mojom verzijom njene pesme "Mirišeš mi nju". Biljana Jeftić je imala nameru da podnese tužbu, međutim, predomislila se u poslednjem trenutku. Prave zvezde poput Cece Ražnatović i Lepe Brene se nikada ne ljute i pomažu mi u pripremama, dajući mi svoje originalne matrice. Problem obično prave one koje se trude da jednog dana postanu zvezde. Ne može Vesna Zmijanac da se ljuti, ukoliko pri imitaciji kažem da dolazim sa Bukulje, gde se šetam sa svojim novim dečkom Matijom Bećkovićem, da sam pročitao 5.500 knjiga i da trenutno čitam sabrana dela SPS-a. Niko ne treba da se ljuti, ako ja kao zabavljač dotaknem njihov privatni život, naravno samo do izvesne granice i ako ta priča ne bude degutantna.
Nazivaju te veteranom estetske hirurgije. Šta kažeš na to?
Da nije bilo mene, pevačice na Balkanu danas ne bi izgledale ovako kako danas izgledaju. Ja sam im pokazao kako treba da izgleda jedna estradna ličnost. Sve su one dolazile kod mene da me pitaju za savete i gde sam radio plastičnu operaciju kapaka, usana, nosa... Najviše mrzim pevačice koje kriju svoje operacije i još se snebivaju kad im neko postavi pitanje vezano za estetsku hirurgiju, a zna se da je ne primer, neka od njih, ranije imala nos sličan kundaku puške "M48", a sad ima mali prćasti nosić. Ja sam zaista pristalica estetske hirurgije i smatram da samo seljaci i kompleksaši negiraju "plastiku".
Možeš li procentualno da odrediš koliko se ljudi na estradnoj sceni podvrglo estetskoj hirurgiji?
Mislim da se 60% pevača podvrglo estetskoj hirurgiji, ali to svi oni kriju. Smešne su pevačice koje ugrade silikone u grudi, a nakon toga tvrde kako nisu na sebi ništa menjale. Pa niko nije lud da ne prepozna implantate i da se ne priseti kakve je ona "palačinke" prethodno imala.
Često se špekulise o tvojoj seksualnoj opredeljenosti, kako gledaš na sve te čarsijske priče?
Više me te priče ne nerviraju, već su mi postale toliko ustaljene i smešne. Ljudi misle da sam "Gay" samo zato što se presvlačim u žensku garderobu i nosim perike, a to je samo sastavni deo mog posla. Ja da uživam u ženskom telu i presvlačenju ja bih promenio pol i ugradio silikone, i takav išao po gradu. Da sam se mlad oženio niko sada ne bi ni pomislio da sam "Gay", a jednog dana kada se budem oženio zatvoriću usta mnogim čaršiskim "lajarama". Sve tračeve na našoj estradi lansiraju moje kolege, verujem da ti jadnici to rade da bi imali više posla, većina njih su do te mere klošari da malte ne postoji seoska železnička stanica u dijaspori na kojoj nisu pevali.
Odakle toliko zavisti, pakosti i ljubomore na estradi?
Ja potičem iz bogate porodice, imam stan u centru Beograda, lokal, vozim kabriolet "BMW", a sve to nisam zaradio pesmom, zbog toga me većina pevača-podstanara i neuspešnih likova mrzi. Zato ja mogu samo da se družim sa ljudima koji imaju kao što su Brena i Ceca. Ja ne želim da se na ulici prvi javim pevaču koji je snimio jedan album, ali to nije odlika moje uobraženosti već jednostavno oni trebaju meni prvi da se jave. Kada sam ja počinjao ja sam prvi prilazio Lepi Lukić, Vesni Zmijanac, Zani Nimani, Slađani Miliošević i mnogim drugim kolegama i koleginicama. Nemogu da sedim sa nekim od kolega na aerodromu i da pijem kafu, jer se ne osećam dobro da sedim sa nekim ko me je ogovarao. Veoma vodim računa sa kim se družim, treba ostati zdravog razuma i pameti pri ovom poslu, jer je šou biznis "brod ludaka".

http://www.mira-skoric.com

11Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Jan 27, 2008 5:28 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Interview MARTA SAVIĆ! Povredila me njena izjava da je ona jedina pevačica u "Grandu" koja nije provela noć sa Sašom Popovićem!

LJUTA SAM NA MIRU ŠKORIĆ!


Snimila sam skandalozan spot sa mnogo mlađim muškarcem. Uloga je zahtevala od nas da se uzbudimo... Moj suprug je oduševljen. Boli me uvo šta misli Mile Kitić


Pokazaću ti jedan SMS od Azisa, evo čitaj: "Sestro moya, zlato moe kako si mi? Ich liebe dich sehr! Edva chekam da doidem kod teb. Nasha pesma je ovde golemi hit. Ich vermisse dich sehr"

Grudi su moje! Pa i da su kupljene, moje su!

Je*ite se svi, to nije sramota jer bez ljubavi nema života!

Šta smo mi pevačice? Porno zvezde?! Je l' treba da se takmičimo koja je bolja u krevetu?


Sa Martom Savić jedva smo ugovorili susret jer je u poslednje vreme preokupirana obavezama. Na konstataciju da je skandali ne zaobilaze, odgovara: "Naravno, kada sam sklona skandalima. Kao što znate, a bogami i pišete, više puta sam se razvodila, muž me vara na svakom koraku, a varam i ja njega, okružena sam muškarcima, ženama, transvestitima, homoseksualcima... Treba li još nešto da dodam, pa da budem još skandaloznija?"
* Ima li još nešto?
Ne, dovoljno je to što sam na estradi i što sam pevačica!
* Sigurna sam da naše čitaoce zanima šta misliš o estradi?
Na estradi postoji monopol i veoma je teško opstati ako niste miljenici moćnika, a naravno, pevači se ne pitaju ni za šta. Znači, pevačice su prinuđene na raznorazne "aktivnosti", kompromise i odstupanja od ličnog stava samo da bi bile u vrhu. Želim da kažem da je potrebno mnogo više od pevanja!
* Konkretno - šta?
Dobri kontakti, dobra pesma, mnogo novca, dobra reklama, još bolji skandali i afere, savršen izgled (čitaj: savršen plastični hirurg), menadžeri po dijaspori. Pored svega toga, poželjno je ne priznavati konkurenciju (čitaj: omalovaži kolegu gde stigneš), i naravno, moraš sačuvati osmeh na licu, pa makar i lažni. Lakše je podneti to što moraš biti fizički spreman za putovanja, nerviranja... Pevati je lako, verujte!
* Na koga si toliko ogorčena?
Ogorčena sam na to što se pevači međusobno ogovaraju, mrze, spletkare. Umesto da stariji podržavaju mlađe, mlađi da poštuju starije, da zabavnjaci rade svoj posao a da narodnjaci podržavaju jedni druge, na estradi se dešava sve suprotno. U tranziciji je nestalo poštovanja među kolegama.
* Kako može da bude bolje, drugačije?
Vrlo jednostavno - tako što bi na gledanom TV programu svoju emisiju imali pevači-legende, pevači koji imaju 50 hitova iako nisu zanimljivi mlađoj publici, pevači koji decenijama imaju svoju publiku. Trebalo bi da ta emisija bude emitovana u gledanom terminu. S druge strane, pevači koji su trenutno popularni trebalo bi da imaju svoju emisiju koja je u skladu sa njihovim modernim pesmama, i čija je ciljna grupa mlađa publika. I, na kraju, trebalo bi da postoje emisije u kojima bi se favorizovali pevači na početku karijere, a starije kolege bi im dale podršku. U vezi sa svim ovim, sramota je da se Lepa Lukić, Cune Gojković i drugi veterani narodne muzike ne vide i ne čuju preko TV-a, sramota je da se Sinan Sakić i Nada Topčagić brinu o tome koja će izdavačka kuća objaviti njihove albume, sramota je da Seku Aleksić, Zorana Vaneva i druge mlade ljude ne shvataju ozbiljno, sramota je da Tanja Savić, Darko Filipović i ostale vredne zvezde "Granda" razmišljaju o okončanju karijere jer žive u strahu da će biti zapostavljeni ili zaboravljeni. Sramota je i to da pevač zabavne muzike ponižava pevača narodne muzike, a ružno je i to što mediji koriste pevače iz folk branše da bi estradnjake predstavili kao glupe, neobrazovane, nekulturne, nemoralne...
* Koliko tvojih koleginica ima završenu srednju školu? Misliš li da među njima ima nemoralnih i nekulturnih ljudi?
Pre svega pričamo o ljudima koji su rođeni talentovani, dakle, oni su posebni i drugačiji. To što neko nema završen fakultet ili višu školu ne znači da je glup. O moralu ne želim da raspravljam jer, ljudi sa estrade žive pod stalnom prismotrom tabloida pa su izloženiji tračevima, aferama i skandalima. Naravno, i na estradi ima razvrata, ali je on očigledniji jer javnost stalno gleda u nas. Uostalom, kulturu, lepe manire i osnovne moralne postulate ili ste poneli iz kuće ili niste.
* Bez obzira na priče koje te prate, pripremila si fenomenalan album i snimila dva visokobudžetna spota.
Ovaj album je prekretnica u mojoj karijeri. Pošto sam već "obeležena" kao skandalozna osoba, i moj album nosi naziv "Erotika". Spot koji je osmislio Dejan Milićević za istoimenu pesmu više je od erotike.
* Čuli smo od Dejana Milićevića da je spot izuzetan, da dosad nije viđen kod nas?
Tako je. Negativni komentari u vezi sa spotom neće me zanimati iako sam godinama mislila da je važno šta drugi misle. Ovoga puta je drugačije.
* Spot je snimljen pored kamina, uz konjak sa mladim, zgodnim muškarcem. Da li si baš to htela?
Scenario, kao i mladić iz spota, san su svake žene a ja sam ostvarila svoje snove!
* Znači, prija ti "mlado, muško meso"?
Prija mi sve što je lepo, uživam u lepom. Tokom snimanja uživali smo oboje. Nije mu bilo lako!
* Da li si se "uznemirila" dok si snimala spot?
Uloga je zahtevala od nas da se uzbudimo i da dočaramo erotiku koju ćete videti u spotu!
* Kako je na sve to reagovao tvoj suprug Mile Kitić?
Moj suprug je oduševljen. Boli me uvo šta misli Mile Kitić.
* Ko je tvoj suprug?
Pa, to već znate.
* Mile Kitić?
Mile Kitić je moj kolega koga izuzetno cenim i poštujem.
* Jeste li se opet razveli, posvađali?
Imam supruga koji me izuzetno ceni i poštuje. Tačka.
* Nismo očekivali toliku transformaciju - istakla si grudi "do zuba", smršala si 10 kilograma. Šta si želela da postigneš?
Oduvek sam bila ovo što sada jesam, ali sam se tek sada zapravo posvetila sebi i svojoj karijeri.
* Da li si ugradila silikone?
Mnogi o meni imaju pogrešno mišljenje, a očigledno je da ga imaš i ti!
* Znači - grudi su tvoje?
Pa, i one koje su ih kupile - njihove su!
* Hoćeš li i dalje na sceni nastupati kao da si progutala metlu?
Ne, sada ću na sceni biti kao veštica sa metlom, leteću!
* Hoćeš li se po uzoru na tvog dobrog druga Azisa uhvatiti za međunožje?
Kako misliš da to izvedem kad letim na metli?!
* Pa, kad siđeš sa metle!
Kad siđem sa metle nisam na sceni, i koga je briga šta radim!
* Čujem da si opasno ljuta na jednu koleginicu! Koju?
Ljuta sam na Miru Škorić jer je izjavila da je ona jedina pevačica u "Grandu" koja nije provela noć sa Sašom Popovićem!
* Zašto si se osetila prozvanom?
Zato što mi je čast da budem u društvu Mire Škorić.
* Zar ti Popović nije simpatičan?
Nikada ga nisam posmatrala na taj način! Naš odnos bio je isključivo poslovni. Nikad nisam pripadala većini!
* Čujem da si imala problema sa svojom ribicom?
Jesam, nažalost, uginula je! Odmah da razjasnimo, reč je o zlatnoj ribici koju je trebalo da hrani moj prijatelj dok sam bila na putu. S obzirom na to da se na muškarce ne možeš osloniti, zaboravio je na nju.
* Da li su istinite priče da tvoj album košta koliko i tri albuma tvojih koleginica?
Kada radiš najbolje sa najboljima onda to košta. Ekipa kao što su Marina Tucaković, Kiki Lesandrić, Romario, Dejan Milićević, Marko Foks, Ivan "Kavali", "La perla" jeste skupa ali i najbolja. Kada saberemo koliko je koštao njihov angažman na mom projektu, radi se o cifri koja odgovara trostrukoj ceni albuma koleginica koje su radile sa Mikom, Žikom, Lazom...
* Može ti se kad si puna para!
Može mi se kad sam puna ideja, energije, i naravno para.
* Priča se da pred spavanje brojiš dijamante i brilijante i čak da s njima spavaš?
Da, volim dijamante i brilijante, a sa kim spavam, to vam neću reći! Ne razumem zašto u svakom intervjuu pevačica mora da priča o tome da je ekstra dobra u krevetu!
* Hoćeš da kažeš da su tvoje koleginice loše u krevetu?
Ne, neću to da ti kažem. O tome neka pričaju muškarci koji su bili u njihovom krevetu. Nismo mi porno zvezde pa da se takmičimo koja je bolja u krevetu.
* Kako je Azis?
Odlično, radi punom parom. Redovno se čujemo telefonom i razmenjujemo SMS poruke!
* Šta ti piše Azis? Na kom jeziku? Kako se sporazumevate?
Pokazaću ti jedan SMS, evo čitaj: "Sestro moya, zlato moe kako si mi? Ich liebe dich sehr! Edva chekam da doidem kod teb. Nasha pesma je ovde golemi hit. Ich vermisse dich sehr."
* O, pa vi razgovarate na tri jezika!
Da, komuniciramo na srpskom, bugarskom i nemačkom. Nas dvoje imamo mnogo zajedničkog.
* Je l' i u onim stvarima?
U kojim stvarima?
* U seksu?
Ko o čemu, ti o seksu. Oprostiću ti, i za kraj ću ti dati jedan savet: Je*ite se svi, to nije sramota jer bez ljubavi nema života! Voli vas vaša Marta Savić!

http://www.mira-skoric.com

12Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Jan 27, 2008 5:29 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Najpopularniji imitator Goran Stojićević Karamela dobio sina, a srećni roditelji se dvoume da li će se zvati Vukašin ili Vuk

KARAMELIĆ!


"Znate li kako su, inače, bebe ružne?! E, moja je prelepa!"
Prvu čestitku je dobio od Mire Škorić koja je bebi darivala krevetac
Poznati imitator Goran Stojićević Karamela postao je otac krajem prošle nedelje - naime, njegova supruga Milica je u petak popodne u beogradskoj bolnici "Narodni front" donela na svet dečaka teškog tri kilograma i dugog pedeset centimetara. Popularni imitator je toliko oduševljan novom ulogom da ne prestaje da priča o bebi.
"Imam predivnog sina! Danas sam ga prvi put držao u rukama i siguran sam da je to najsrećniji događaj u mom životu. Tako je mali i sladak! Znate li kako su, inače, bebe ružne?! E, moja je prelepa! Videćete! Ima i kosicu", ushićeno priča Karamela.
Ponosni otac kaže da se njegova supruga lako porodila i da se dobro oseća. Karamela nije prisustvovao porođaju, ali je toliko bio uzbuđen da je, kako kaže, "udavio" sve oko sebe. Inače, o svemu je vodio računa, pa je porođaj obavila najpoznatija "estradna" doktorka Jelena Đorić čije su pacijentkinje prethodno bile Ceca, Mira Škorić, Sani Armani...
Novopečenim roditeljima prva je čestitala Mira Škorić koja je, kako Karamela kaže, već kupila krevetac, a onda i njene koleginice Ceca, Jami i Ćana. Roditelji još nisu odlučili da li će se beba zvati Vukašin ili Vuk.Iako ne bi imali ništa protiv ni da se rodila kćerkica, s obzirom na to da je Milica Crnogorka sin je u porodicu Stojićević doneo ogromnu radost.
"Ništa lepše nisam mogao da poželim. Dobio sam sina baš u trenutku kad sam to poželeo i mislim da sam tek sada potpuno spreman za ulogu oca. Čekao sam trideset i sedam godina na ovaj trenutak, pa možete da zamislite koliko sam srećan. Deca me, inače, obožavaju. Čak i po komšiluku stalno trče za mnom", priča Karamela.
Da podsetimo - Milica, ekonomista po profesiji, i Goran verili su se u julu prošle godine u Baru, a nešto kasnije venčali su se u Beogradu. Inače, da je nepopravljiva žrtva mode, Karamela je pokazao upravo sada kad je postao otac jer je njegov sin istog dana kada se rodio dobio farmerke, džemper i duks marke "Trusardi". Ponosni tata obišao je butike po gradu kupivši sinu garderobu u vrednosti od 1.000 evrića, a onda je otišao kući da pripremi "teren" za njegov dolazak.
Inače, Karamela je prvo svojom ženidbom iznenadio javnost koja ga je tokom karijere više puta prozivala zbog polnog opredeljenja, a sada je definitivno okončao ovakve i slične tračeve.

http://www.mira-skoric.com

13Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Jan 27, 2008 5:30 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

INTERVIEW Milica Todorović! U ekskluzivnom intervjuu za "Svet" pobednica drugog ciklusa izbora "Zvezde Granda" Milica Todorović priča o svojoj karijeri, o odnosima sa kolegama, ljubavnom životu...

NEUPOREDIVA!



Pa, sad... Mnogo pitaš... Tačno je da smo Nenad i ja posebno vezani, ali o svom privatnom životu ne želim da pričam

Od svih momaka s kojima su me povezivali najviše mi se dopada Filip Živojinović

Kao klinka obožavala sam Draganu Mirković, danas se divim Ceci, a Mira Škorić je prava lavica!



Šesnaestogodišnja Kruševljanka Milica Todorović pobednica je drugog ciklusa izbora za "Zvezde Granda". Da se ukus kompetentnih ljudi iz "Grand" produkcije i ovoga puta podudario sa ukusom publike, postalo je jasno onog trenutka kada je Miličina pesma "Uporedi me" osvojila slušaoce. Uprkos uspehu koji je postigla preko noći, Todorovićeva se ni po čemu ne razlikuje od svojih vršnjaka.
"Znam da će zvučati kao otrcana fraza, ali na audiciju za 'Zvezde Granda' prijavila me je mama. Iskreno, učestvovala sam i prošle godine na tom takmičenju ali nisam se probila dalje do četvrtfinala... Sećam se da sam tada bila u grupi sa Tanjom Savić, ali je publika odlučila da treba sačekam još jednu godinu. Poraz koji sam doživela nije mnogo uticao na moje samopouzdanje, pa sam već iduće godine u Kraljevu ponovo okušala sreću. Ovog puta bila sam mnogo uspešnija - proglašena sam pobednicom drugog ciklusa izbora za 'Zvezde Granda'", kaže naša mlada sagovornica.
- Kako je moguće da si jedne godine eliminisana na početku, a već sledeće proglašena si najboljom?
Mislim da je to stvar godina, zrelosti... S druge strane, nije isključeno ni da sam na drugoj audiciji bila mnogo sigurnija u sebe, što je veoma važno. Jednostavno, poželela sam da dokažem sebi da to mogu.
- Priča se da si od početka bila favorit Marine Tucaković...
Drago mi je ako je tako. Marina je izuzetna osoba svakom je pevaču čast ako uživa njenu naklonost, simpatije i podršku. Iskoristiću priliku da se zahvalim Marini za predivne stihove koje je napisala za mene. Naravno, reč je o pesmi "Uporedi me".
- Da li je ugovor koji si potpisala sa "Grand" produkcijom zaista tako nepovoljan kao što se priča?
Nisam potpisala nikakav ugovor! Pošto imam samo petnaest i po godina, još uvek sam maloletna i moj potpis nije validan, pa je to umesto mene učinila moja mama. Naravno da priče koje pominješ nemaju veze sa istinom i da su one plod neinformisanosti. Prezadovoljna sam saradnjom sa "Grand" produkcijom i zasad je sve u savršenom redu.
- U kakvim si odnosima sa ostalim članovima novih "Zvezda Granda"?
Malo je reći da su naši odnosi fenomenalni. Vremenom smo se toliko zbližili da sada funkcionišemo kao velika, srećna porodica. Budući da Jadranka i Aca ne žive u Beogradu, najviše vremena provodim sa Jovanom, Nenadom i Sašom. Ne bi bilo fer da ne spomenem Sašu Popovića i Žiku koji o nama brinu kao o rođenoj deci.
- Ima li rivaliteta između starih i novih "Zvezda Granda"?
Naravno da nema! Ne želim da govorim u ime drugih, ali to dosad nisam primetila. Iskrena da budem, i oni i mi imamo mnogo obaveza, stalno putujemo i zaista se retko viđamo. Štaviše, Tanja i Slavica postavile su se prema meni prijateljski od početka a isti je slučaj i sa momcima. Znači, sve je u savršenom redu!
- Gde trenutno živiš?
Živim na relaciji Kruševac - Beograd. Preselila bih se u prestonicu ali u Kruševcu pohađam srednju muzičku školu. Sledeće godine verovatno ću preći u muzičku školu u Beogradu koju pohađa Stevan. Priča se da je beogradska škola teža, ali to me motiviše, a Stevan će mi biti školski drug.
- Gde spavaš kada si u Beogradu?
U kući na Bežanijskoj kosi. Zašto?
- Priča se da živiš sa svojim kolegom Nenadom sa kojim si odnedavno u vezi...
Pa, sad... Mnogo pitaš... Tačno je da smo Nenad i ja posebno vezani, ali o svom privatnom životu ne želim da pričam. Nenada doživljavam kao starijeg brata za koga bih u svakom momentu stavila ruku u vatru.
- Da li je tačno da ti je Nenad nedavno u Cirihu poklonio veoma vrednu narukvicu "Svarovski"?
Da, tačno je! Insistirao je da mi nešto pokloni i nije se smirio dok nisam izabrala tu narukvicu. Nenade, hvala ti još jednom, poklon je divan!
- Ipak, prećutkuješ da je narukvica zapravo poklon za mesec dana zabavljanja?
Takve stvari ne želim da komentarišem.
- Zašto si okončala vezu sa Filipom Živojinovićem?
Da bi sa nekim raskinuo, prethodno sa njim treba da se zabavljaš a Filipov i moj odnos nikada nije prešao granicu prijateljskog. Nas dvoje negujemo lepo poznanstvo koje je započeto početkom ove godine na Zlatiboru gde je Filip bio na zimovanju sa svojim mlađim bratom, a nove "Zvezde Granda" nastupale su u "Ajriš pabu". Eto, to je prava istina...
- Kako si počela, demantovaćeš i da si bila u vezi sa Stevanom Anđelkovićem, Kebinim sinom Igorom i mladim pevačem Milošem Žikićem...
Naravno da hoću jer te priče nemaju veze sa istinom. Tog Miloša zapravo ne poznajem...
- Kada bih te pitao ko ti se najviše dopada od momaka sa kojima su te povezivali, šta bi mi odgovorila?
Rekla bih ti da mi se najviše dopada Filip Živojinović.
- Kakvi ti se muškarci sviđaju?
Najvažnije mi je da je momak beskrajno dobar, ali važno je i da mi odgovara njegov temperament. Što se fizičkih osobina tiče, preferiram crne momke sa izrazito plavim ili zelenim očima.
- Da li si ljubomorna?
Ljubomorna sam u granicama normale. Na kraju krajeva, ljubomora je OK dok ne ugrožava ljubav.
- Kada si se prvi put zaljubila?
Imala sam šest godina dopao mi se dečak koji je sa mnom išao u predškolsko. Bila je to prava dečija ljubav koja me je držala nekoliko meseci. To mi je draga uspomena.
- Ima li istine u priči da si po dolasku u Beograd živela kod koleginice Jovane i da si se iz njenog stana iselila u trenutku kad je njen otac počeo da ti zabranjuje noćne izlaske?
Tačno je da sam, dok su trajale kvalifikacije, živela kod Jovane ali nije tačna ta priča o noćnim izlascima. Jednostavno, želela sam da se osamostalim i to sam i učinila kada su se stekli uslovi. Inače, retko izlazim ali uvek sam u društvu Nenada, Jovane i Jadranke.
- Ko su bili tvoji imuzički doli u detinjstvu?
Kao klinka obožavala sam Draganu Mirković. Sećam se da sam satima stajala ispred ogledala sa dezodoransom u ruci imitirajući svoju miljenicu. Kada sam odrasla, počela sam da slušam pop, rok i tehno. Danas se divim Ceci Ražnatović koja s pravom nosi zvanje najpopularnije folk pevačice na Balkanu.
- Ipak, najradije imitiraš Jelenu Karleušu?
Najzaslužniji za to što sam u "Grand kabareu" imitirala Jelenu Karleušu su Jadranka i Jovana. Iskreno se nadam da se Jelena nije naljutila. Ipak, Mira Škorić je u tome neprevaziđena! Umirem od smeha svaki put kada u šminkernici, dok se sređuje, peva Jecine pesme.
- Koja je poznata ličnost na tebe ostavila najjači utisak?
To je definitivno Mira Škorić! Obožavam je! Volim je zato što je iskrena, svoja i pre svega beskrajno duhovita.

http://www.mira-skoric.com

14Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Jan 27, 2008 5:38 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Da li zbog nezapamćene hladnoće ili zbog toga "što više nije zabranjeno" tek nova godina po Julijanskom kalendaru je došla mnogo tiše nego obično

DOĐE I NAMA NOVA GODINA!


DOČEK PRAVOSLAVNE NOVE GODINE

Da li zbog nezapamaćene hladnoće ili zbog toga "što više nije zabranjeno, a i nikome nije u inat", Beograđani su Pravoslavnu novu 2003. godinu uglavnom dočekali u toplini doma svoga u krugu porodice uz bogatu trpezu i siromašan, da ne kažemo jadan novogodišnji televizijski program. Ispred Doma sindikata na trgu Nikole Pašića i na platou ispred hrama Svetog Save Pravoslavna nova godina nije dočekana sa tolikim žarom niti u tolikom broju kao lane.
Gradska skupština je u Domu sindikata organizovala program u kojem su učestvovali brojni izvođači poput braće Teofilović, Živana Saramandića uz narodne orkestre i folklorne gupe. Blagostanje i sreću sugrađanima poželela je prva dama Beograda - Radmila Hrustanović. Na platou ispred hrama Svetog Save na Vračaru okupilo se nekoliko hiljada Beograđana, ali ni blizu broja koji se okupio prošle godine. Pre nego što su se skazaljke poklopile, desetominutna eksplozija iskrica pojačana svetlošću na hiljade prskalica obasjala je nebo nad Beogradom, što je uz zvuke crkvenih zvona delovalo zaista veličanstveno. Međutim, Beograđani su i ranije imali priliku da vide sličan vatromet, tako da se nije obistinilo obećanje da će ovaj vatromet biti nešto do sada neviđeno.

MIRA ŠKORIĆ PEVALA "MUŠKE PESME"

Zahvaljujući atraktivnim gostima, Miri Škorić, Draganu Krstiću Crnom i Milanu Otaševiću, jedan od najvećih lokala u glavnom gradu Crne Gore "Princ"-u uspeo je da okupi veliki broj gostiju 13.januara na dočeku pravoslavne nove godine. Cena ulaznica je bila prilično visoka (20 eura), ali je i pored toga lokal nešto pred ponoć bio dupke pun. Dve velike "Grandove" zvezde Mira Škorić i Dragan Krstić-Crni bili su (kao što se uostalom i očekivalo) na visini zadatka, a za njima nije zaostajao ni podgorički "zaštitni znak dobrog štimunga", i, najverovatnije, buduća zvezda iste izdavačke kuće Milana Otašević koji je, pevajući duete sa Mirom, kao i u samostalnom nastupu pokazao zavidan talenat i umeće.
Pevači su se smjenjivali kao na traci, pevalo se do jutra bez pauze, a Mirini obožavaoci imali su prilike da čuju kako odlično peva i "muške pesme", ispunjavajući želje svima prisutnim, ponašajući se opušteno i veselo, ne izigravajući veliku zvezdu.

http://www.mira-skoric.com

15Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Jan 27, 2008 5:39 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Mira Škorić vs Vesna Rivas
POBIJEM SE PET-ŠEST PUTA U ROKU OD TRI MINUTA
Posle podužeg medijskog prepucavanja po medijima u kojem nijedna strana nije štedela pogrdne reči, u studiju "Hit" srele su se Mira Škorić i Vesna Rivas . Svađa je izbila odmah, a koleginice su brzo s reči prešle na dela. Petominutna tuča u kojoj su sevale pesnice, pljuštali šamari a bilo je i mnogo počupane kose, prekinuta je teškom mukom uz angažovanje nekolicine muškaraca koji su se tu zatekli. Potom je zakazan "obračun" pred sudom, ali je na kraju tužba povučena.

http://www.mira-skoric.com

16Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Jan 27, 2008 5:44 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Nakon sedmomesečnog odsustva u zemlju se ovih dana vratila LEPA LUKIĆ

KADA KARLEUŠI NEKA PESMA BUDE TRAJALA 40 GODINA NEKA MI SE JAVI!


Nakon sedmomesečnog odsustva, delimično zbog privatnih a delimično zbog poslovnih obaveza, u zemlju se ovih dana vratila Lepa Lukić. Povoda za razgovor sa njom uvek ima. Kako se priča, krunisana kraljica narodne muzike svoje odsustvo iskoristila je da napravi serije koncerata po Americi, ali i da reguliše papire koji su joj omogućili da u našu zemlju uđe kao kanadski državljanin. Zato smo je na početku razgovora pitali kako se oseća kao strani državljanin u svojoj zemlji, na šta nam je ona rekla:
"Kako su priče krenule, još će neko na kraju da pomisli da sam potpuno napustila svoju zemlju i narod, a to se neće desiti ni za kakve pare. Tamo jesam provela sedam meseci i dobila papire koji su mi bili potrebni da bih slobodno putovala i da ne bih zavisila ni od koga. Ali, ja neću da živim tamo niti sam dobila njihovo državljanstvo. I dalje radim svoj posao, živim od pevanja, i tako će biti sve dok budem smatrala da i vizuelno odgovaram tom zadatku. Doći će dan kad više neću moći ovo da radim, ali ja još uvek ne vidim razlog za to. Pogotovo zato što je pesma moj život. Nemam decu, nemam unučiće, tako da nemam o kome da brinem, niti sam nekome potrebna sve vreme. I zbog svega toga ja sam slobodna kao ptica i mogu da pevam svuda po svetu. A, hvala Bogu, još uvek me traže."
* Kako na sve to reaguje vaš suprug, pošto sve te turneje zahtevaju puno vremena?
Zajedno smo preko cele nedelje osim tokom vikenda kada idem da pevam. Sad sam došla ovde a i on će uskoro stići i bićemo zajedno sve dok ja ne odem u Australiju gde ću pevati za Novu godinu i gde ću ostati oko mesec i po dana.
* Gde će on biti za to vreme?
Biće ovde, gde bi drugo? Nemamo mi više dvadeset godina, pa da svuda vodimo jedno drugo i da se držimo za ruke.
* Kakva je sada situacija što se tiče nastupa po Americi i Australiji?
Kako za koga. Ja imam posla koliko hoćeš. Evo, prošle godine sam nastupala u Australiji za novogodišnje praznike i ove godine idem ponovo. Niko mene tamo ne zove zato što je lud ili zbog mojih lepih očiju, već zato što ima svoju računicu. Ali nije tako sa svakim pevačem. Neki nastupaju i pred pedeset ljudi, a kada dođu ovde, pričaju o nekim hiljadama posetilaca. Ja imam isečke iz tamošnjih novina koji potvrđuju sve ovo što pričam. U dijaspori dobro prolazi moja generacija i ostali koji znaju da pevaju. Ne bih da me neko pogrešno shvati, nemam ja ništa protiv tih ljudi, ali priznajem samo one koji pevaju ceo život. Ne mogu da priznam one koji su preko noći propevali, zaradili pare na brzinu, a posle ih nigde nema. Takvi mogu samo da gledaju kako mi pevamo i da uče. Najslađe su pare kada ih zarađuješ četrdeset godina.
* Mnogi se danas žale kako ni inostranstvo za pevače nije ono što je bilo.
Pa kako bi i bilo kada su danas propevale sve ptice, preplavile su estradu i vrane i svrake. Te onaj ide negde u petak, ovaj u sledeću subotu, uzjahali narod i neće da siđu. Naravno da su dosadili i da više niko nema volju ni da ih gleda ni da ih sluša. Isto je i sa televizijom. Što si više na televiziji, narod te brže izgustira. Zato i ne volim da se pojavljujem preterano, čak ponekad i slažem da sam bolesna da bih izbegla emisije. A to je ono što mnogi ne shvataju. Jedan Šaban Šaulić nikad nije bio preterano eksponiran na televiziji pa i danas traje.
* Da li to znači da u mlađoj generaciji pevača ne postoji niko ko je po vašem ukusu?
Naravno da ne znači. Ima i među mlađim pevačima i pevačicama mnogo kvalitetnih. Recimo, meni se oduvek dopadala Mira Škorić. Mislim da je ona normalna u svom nastupu, sviđa mi se i njen glas i odabir pesama i ponašanje. Zatim je tu i Ceca Ražnatović koja se dokazala kao velika zvezda. Ona ima jako lep promukao glas i peva pesme koje se svuda traže. Meni se ponekad ne dopada neka njena pesma ali, ako je ona uspela da sakupi sto hiljada ljudi na jednom mestu, na šta bi ličilo da kažem da ona ne valja? Čak i ja pevam poneku njenu pesmu na svojim nastupima. Posebno mi se dopada "Kukavica" koju niko ne može da otpeva kao ona. Ali, u poslednje vreme "nakotile" su se mnoge pevačice kojima nije mesto na estradi. Danas više nije bitno da li neko ume da peva već da li ima da plati.
* Da li mislite da će se nešto na tom planu uskoro promeniti?
Kada bi mene neko pitao ja bih znala kako to da sredim. Jednostavno, kažnjavala bih ljude koji plasiraju kvazi-pesme i kvazi-pevače. Iako izuzetno cenim Sašu Popovića jer je on uspeo ono što niko nije, on je takođe jedan od zaslužnih što su danas propevale mnoge koje ne znaju da pevaju. Ali, nije on jedini, i svi ostali urednici izdavačkih kuća su takođe odgovorni i sve bi ih trebalo kazniti.
* Vi ste na poziv Saše Popovića svojevremeno prešli iz "PGP RTS-a" u "ZaM". Zašto ste napustili kuću sa kojom ste sarađivali toliko godina?
Napustila sam je zbog garniture koja je u to vreme harala po RTS-u i koja je cenila neke druge stvari a ne muziku. Kad sam već kod toga, volela bih nešto da kažem, pošto vidim da je hajka na Zoricu Brunclik još uvek u toku, a svi zaboravljaju jednu stvar kad je ona u pitanju. Možda je ona u prošlosti i imala neke pogrešne stavove, ali danas ispašta zbog toga. U svakom slučaju, svi zaboravljaju ono najbitnije, a to je da je Zorica odlična pevačica. Po mom mišljenju, to je ipak najbitnije i to niko ne može da joj ospori.
* I vi ste se svojevremeno našli na meti Jelene Karleuše koja vas je prozvala zbog pesme "Zar ja, mala, da idem po sudu". Kako se to završilo?
Ona je samo izvalila glupost i verujem da se kaje što je to rekla. Jelena nije kompetentna da sudi o tome da li nešto valja ili ne. Nisam se zbog toga naljutila na nju. Više su moje kolege ustale u moju odbranui napale je zbog te izjave. Više sam joj zamerila što je jednom prilikom na pitanje zašto peva tu vrstu muzike rekla: "Pa neću valjda da kao Lepa ceo život pevam 'Od izvora dva putića'." Volela bih da se javi bilo ko sa pesmom koja traje četrdeset godina. Tada su joj naše kolege rekle: "Lepa je za sve nas domaći zadatak, a posebno za tebe". Ona se samo izglupirala i navela ljude na to da joj se smeju. Ako joj je bio cilj da time dođe u centar pažnje, drago mi je da sam tome doprinela.
* Svojevremeno se po novinama provlačila i priča da ste napustili emisiju "Svet plus", jer ste bili isprovocirani ponašanjem voditeljke. Voleo bih da konačno razjasnimo šta je bilo u pitanju.
To je bila samo šala koju su neki pogrešno protumačili. Emisija je bila pri kraju i ja sam već ustala da pođem kada mi je Jelena dala neke novine na poklon. Pogledala sam naslovnu stranu i rekla: "Što mi daješ ove gologuzije?" Htela sam da se ljudi nasmeju, a ispalo je drugačije.
* U toj emisiji napali ste Irinu Krušku. Povodom čega?
Irina me je pre toga pozvala u svoju emisiju, ali ja nisam želela da idem kod nje. Mislim da se ona zbog toga naljutila i da je namerno htela da me svojim pitanjima u emisiji "Svet plus" isprovocira. Ne sećam se šta sam joj tom prilikom odgovorila.
* Rekli ste: "Da ja tebe, ćero, nešto pitam: imaš li ti švalera?"
Da, rekla sam tako nešto mada ne verujem da sam joj rekla "ćero". Nije ona toliko mlada da bih je tako zvala. I ona još malo treba da ima unučiće. Ali, nije ona jedina kojoj sam odbrusila. Svojevremeno me je Minimaks u jednoj emisiji pitao nakon priloga o pravljenju palačinki da li umem da ih pravim. Kada sam odgovorila da umem, rekao je da on ima dršku, ali nema tiganj. Odgovorila sam mu da bi mu bilo džabe i da ima tiganj jer mu je drška mala, tako da ne bih mogla da je uhvatim.
* Mislim da je sporno pitanje koje vam je Irina u toj emisiji postavila bilo u vezi sa kockanjem i s tim da li se još uvek time bavite.
Nikako mi nije jasno zašto su se svi toliko nakačili na te karte. Da li igram karte, pa da li igram karte. Dosta, ljudi, ako Boga znate! Igram karte, ceo svet igra karte, ne vidim zašto sam ja posebna. To isto rade i Miroslav Ilić i Zorica Brunclik i Marinko Rokvić i Dobrivoje Topalović, pa njih niko o tome ne pita. Ne kradem nikome, i ne vidim u čemu je onda problem. Ti isti koji mene pitaju takođe bi igrali, ali nemaju s čim.

http://www.mira-skoric.com

17Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Jan 27, 2008 5:52 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Nova zvezda "Grand" produkcije Zoran Vanev objašnjava zašto je izbačen sa spiska dobitnika nagrade "Melko", komentariše tračeve i kaže:

ŽIVOTA MI! MA KOLIKO MI SE SVIĐALA NISAM SA HANI


U vreme dok sam snimao album u njenom tonskom studiju, svake večeri sa nama je bila i Ana Bekuta, pa zar bi sada trebalo to da znači da sam i sa Bekutom u vezi?

Kada pesma prevaziđe uspeh pevača, publika izvođača "nagradi" nadimkom upravo po toj pesmi. Tako se desilo i u slučaju Zorana Vaneva, nove zvezde "Grand" produkcije, koga najčešće oslovljavaju sa "Lila, lila", po istoimenoj pesmi koja se već nedeljama nalazi u samom vrhu top lista. "Uspeh koji sam postigao nije slučajan. Pet godina sam se pripremao za osvajanja tržišta na prostorima nekadašnje Jugoslavije", naglašava Makedonac koji već pet godina živi u Cirihu. Vanev je pre nekoliko meseci došao u Beograd u nameri da dosadašnju karijeru usmeri u novom pravcu, a o svojim uspesima kaže: "U Makedoniji sam objavio četiri albuma, pet godina sam bio u samom vrhu makedonske folk scene, a onda sam na vreme predosetio da makedonska estrada lagano umire, pa samo gotovo preko noći doneo odluku da spakujem kofere i da se preselim u Cirih. Nisam hteo da dozovolim da postanem socijalni slučaj, a za to su postojale sve indicije. Loša ekonomska situacija odrazila se i na diskografiju što je umetnike i estradne radnike dovelo u veliku krizu. U Švajcarskoj sam regulisao i radni staž, što u Makedoniji nisam imao. Prvih dana jeseni u Cirihu počinje da radi moja muzička škola u kojoj će se školovati deca koja su poreklom sa prostora nekadašnje Jugoslavije. U Švajcarskoj je pristup poslu mnogo ozbiljniji. Pevači u Srbiji greše, većina nema ni dana staža. Kajaće se jednog dana kada ne budu više mogli da nastupaju".

Verovarno si po ugledu na svoje zemljake Tošeta Proeskog, Martina Vučića i Karolinu Gočevu koji su uspešni u Srbiji, odlučio da kreneš njihovim stopama?!

Nisam došao zato što sam video da su oni prošli niti imam nameru da im konkurišem. Pet godina sam se pripremao za ovaj album i nešto drugačiju karijeru od dosadašnje. Da sam pre pet godina iz Makedonije došao kod Saše Popovića, teško da bismo postigli dogovor. Tada sam imao problema sa akcentom. Bio sam siguran u sebe, pa sam najpre hteo da naučim jezik, da upoznam ljude, pa tek onda da iz Beograda započnem karijeru na prostorima ex Jugoslavije.

U početku ti je pomogla Mira Škorić?

To je tačno! Mirina pomoć i lepe reči mnogo su mi značile u trenutku kada sam došao u Beograd i kada nikoga nisam poznavao. Upoznala me je sa mnogom značajnim ljudima i na tome sam joj zahvalan. Ranije me je slušala u restoranu "Grodonija" u Cirihu i, oduševljena mojim nastupom, rekla mi je: "Ti si lud ako ne dođeš u Beograd!" Da neko ne shvati pogrešno, Škorićka mi je prijateljski pomogla.


Škorićka ti je pomogla prijateljski, ali se šuška da je prijateljstvo između tebe i Sonje Mitrović Hani preraslo u ljubav?

I ja sam čuo takve priče, ali to nema veze sa istinom. Sa Hani nisam u emotivnoj vezi, života mi. Ona mi je prijateljica, poslovno sarađujemo i to je sve što nas vezuje. Ako sam sa nekom ženom u poslovnom odnosima, nikada je ne posmatram kao eventualnu partnerku u privatnom životu. Ne bih mogao da budem u vezi sa ženom sa kojom sarađujem jer emocije i ljubav kvare posao!

Nikad ne reci nikad...

Ljudi mogu svašta da pričaju. Bez obzira na to koliko se ja sviđam njoj ili ona meni, ništa ne može da se desi. * Kada kažeš "bez obzira koliko se ja sviđam njoj ili ona meni", znači da priznaješ da ipak postoje simpatije?
Na Hani gledam samo kao na poslovnu saradnicu. U vreme dok sam snimao album u njenom tonskom studiju, svake večeri sa nama je bila i Ana Bekuta, pa zar bi sada trebalo to da znači da sam i sa Bekutom u vezi? Još jednom ponavljam - nisam u vezi sa Hani.

Neki ti zameraju što imidžom suviše podsećaš na Željka Joksimovića.

Ne vidim sličnost između nas dvojice. Ali, ako neko misli da furamo sličan imidž, drago mi je jer je bolje da me porede sa Joksimovićem nego sa nekim ko ne vredi. To nije stil koji privatno forsiram, ali odlučio sam da se tako oblačim na sceni, jer niko od narodnjaka nema takav imidž, a ja sam hteo da se razlikujem.

Trenutno su aktuelne dutske pesme. Da li za naredni album razmišljaš o nekom duetu, recimo poput pesme koju su sninili Reni i DJ Krmak?

Svaka čast Reni i Krmku, ali ja takvu pesmu nikada ne bih snimio. Reni je i na prošlom albumu imala sličan duet sa Erom Ojdanićem, tako da njoj možda i pristaje takva pesma. Krmak je istom fazonu. Što se mene tiče, snimio bih ozbiljnu dutsku pesmu.

Još nisi objasnio zašto si u poslednjem trenutku izbačen sa spiska dobitnika nagrade "Melko".

Trebalo je da dobijem nagradu kao "otkriće godine". Moje ime bilo je na spisku pevača u reklamnom džinglu koji se na malim ekranima vrteo skoro mesec dana pre dodele nagrada. Od nekih ljudi koji su videli reklamu, saznao sam da bi trebalo da se pojavim na Danima estrade. Tek sedam dana pre početka te manifestacije, javila mi se sekretarica organizatora Baneta Obradovića. To je neprofesionalno. Podsetio sam je da živim u Švajcarskoj, tako da bi trebalo ranije da znam za to i da planiram obaveze. Rekla je da će da se konsultuje sa Obradovićem i posle toga me je ponovo pozvala rekavši da treba da se dogovorim sa Sašom Popovićem. Ništa mi nije bilo jasno. Tek posle dva-tri dana Popović mi je rekao da se to odlaže. Ni danas ne znam kakva je to igra bila.

http://www.mira-skoric.com

18Starije vesti Empty Re: Starije vesti Čet Feb 14, 2008 7:17 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Momci iz "Potez Band"-a komentarisu Miru Skoric:

Starije vesti 133578_potezband_-miraskoric

http://www.mira-skoric.com

19Starije vesti Empty Re: Starije vesti Čet Feb 28, 2008 11:47 am

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

BRUKA!

Starije vesti 1217spikulaut9.th

Skandalozna organizacija izbora za "Mis Balkana", novinari pobegli pre nego što je proglašena pobednica
Taman kada smo pomislili da je konačno došlo vreme pravih, grandioznih izbora za lepotice, manifestacija "Mis Balkana" nas je još jednom uverila da su svetski standardi za nas - nedostižan san! Kako to obično biva, neprofesionalnost i neljubaznost domaćina na svojoj koži najviše su osetili - novinari.

Naime, na dupke punom "Babilonu" za ekipu Kurira i ostale kolege nije bilo slobodnog mesta. O ostalom da ne govorimo. Umesto organizatora zaduženog za kontakte sa medijima, dočekali su nas konobari, rečima: "Strpite se, svi smo u frci."(?!) Strpljenje je "urodilo" plodom kada se u neko doba pojavila izvesna Emina, koja nam je saopštila da "nema nikakav pres-materijal za nas, pa da sačekamo kraj izbora i uzmemo ga od organizatora, kome tada ionako neće više trebati"(?!).

Posle ovako "toplog" dočeka, naša ekipa je, ne sačekavši kraj, skupa sa ostalim novinarima napustila poprište izbora za mis, na kome su se kandidatkinje predstavljale u providnom donjem vešu, ispod koga su nosile vlastiti(?!), na "pisti" se sudarale sa konobarima i gostima, a žiriju se predstavljale u separeima na balkonu.

Inače, predsednica žirija i zvezda večeri bila je Ceca Ražnatović, a u njemu su sedeli i njena sestra Lidija, Mira Škorić, Ksenija Pajčin, Zoran Bašanović, kao i drugi, javnosti manje poznati likovi, čija imena, zahvaljujući smušenom voditelju, nismo uspeli da razaznamo!

http://www.mira-skoric.com

20Starije vesti Empty Re: Starije vesti Pon Mar 17, 2008 8:29 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

RAZMIŠLJALA SAM O SAMOUBISTVU
30.Januar 2004

Folk pevačica Mira Škorić u ispovesti Duški Jovanić otkriva kako je pobedila tešku bolest i povratila glas i veru u život

Krajem septembra prošle godine folk pevačica Mira Škorić na operacionom stolu Onkološkog instituta u Beogradu vodila je svoju bitku života. Danas, nekoliko meseci kasnije, Mira se sprema da proslavi svoj 34. rođendan i petnaest godina prisustva na estradi, sa koje je, "by the way", odsutna već poduže vreme. O dramatičnim trenucima koje je preživela ispovedila se Duški Jovanić, glavnom i odgovornom uredniku srpskog izdanja "Glorije". Kako sama ističe - prvi i poslednji put.

- Ne pričam sa novinarima zato što, kao prvo, ne volim da se vraćam na staro, naročito na nešto tako ružno, a drugo, ne prihvatam uopšte tu bolest. Ne mogu ni da kažem koja je to bolest, ta grozna reč jednostavno neće da izađe iz mojih usta. Jedino me podseća ovaj rezić i saznanje da više nemam štitnu žlezdu, ali pijem lekove koji je zamenjuju - otkriva Mira Škorić u razgovoru za "Gloriju".

Na početku nije previše pažnje obraćala na bol i zatezanje u vratu, sve dok se jednog jutra nije probudila sa velikom oteklinom. Teško je podnela prve rezultate posle intenzivnih pregleda, a mnogi su joj govorili da joj je jedina nada lečenje u Parizu. Onda je stupila u kontakt sa profesorom Radanom Džodićem s Onkološkog Instituta.
- On je bog u koga se od 30. septembra kunem. Taj dan je moj drugi rođendan. Intervencija je trajala pet i po sati.

Priznaje da nema postoperativne komplekse niti da obraća pažnju na ožiljak, koji se maltene i ne vidi. Ne planira da izvrši plastičnu korekciju, kao što to nije učinila ni posle operacije žuči. Najjači motiv da izdrži bila joj je ćerka Milica.

- Ima osam godina i centar je mog sveta. Najžešći kritičar i najveća podrška... Samo u jednom trenutku, dok su lekari još sumnjali na leukemiju, prošlo mi je kroz glavu da sve završim tako što ću se u punoj brzini zakucati u neku zgradu. Nikada nisam bila nešto ozbiljno bolesna, izuzev problema sa žučnom kesom, koju sam operisala u dvadesetoj i što sam čitavog života kuburila s lakšim prehladama... Sve sam mogla da očekujem, ali ovo što mi se desilo, ni u ludilu.

U nedelju, dva dana pred operaciju, sa koleginicom Anom Bekutom bila je na svadbi dr Vlade Arsenijevića i negde pred fajront tražila je da joj odsviraju "Utorak" Petra Graša. Za tu pesmu je sudbinski vezana.
- Uvek kad čujem taj "Utorak", odvrnem do daske i pevam. Ta pesma je posle 30. septembra redovno na mom repertoaru.

Ističe da ni u bolnici nije mirovala, već se "zezala i manekenisala". Petog dana posle operacije počela je da pevuši. Prvi živi nastup imala je u Leskovcu, prilično uplašena da li će ponovo moći da zapeva.

http://www.mira-skoric.com

21Starije vesti Empty Re: Starije vesti Pon Mar 17, 2008 8:31 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

10. Novembar 2006

ZLATNE PALMICE ZA PEVAČE I PEVAČICE
Palma dodelila tradicionalne nagrade, Kurir ponovo dobio nagradu za najčitaniji dnevni list

Klub "Kabare rouz" u sredu uveče bio je premali da primi sve one koji su želeli da prisustvuju dodeli godišnjih nagrada televizije Palma. Veliki broj nagrađenih estradnih poslenika, ali i posetilaca koji su želeli da ih vide na sceni, već od 22 časova počeo je da ispunjava lokal, trudeći se da zauzme što bolja mesta.


Ovo im, doduše, nije pošlo lako za rukom jer su gotovo sva mesta bila unapred rezervisana. Tako su separei i gornja loža bili ispunjeni javnim ličnostima, narodnjačkim zvezdama, među kojima smo videli Miru Škorić, Sinana Sakića, Donnu Ares, Šaka Polumentu, Tinu Ivanović, Gogu Sekulić i mnoge druge, koji su se smenjivali na sceni primajući nagrade u brojnim kategorijama.

Jedna od kategorija bila je i nagrada za najčitaniji i najtiražniji dnevni list, koju je, kao i nekoliko godina unazad, dobila naša redakcija. Najatraktivnije cice zadužene za lud provod ovog puta bile su Skandalove devojke, jer su njihove žurke proglašene za najbolje i, kako rekoše, do sada neviđene na ovim prostorima.


Mira Škorić

Atraktivna Mira Škorić dobila je još jednu nagradu za pesmu "Ista nam je tuga", koju je premijerno izvela na "Grandovom" festivalu, a kako smo saznali, pesma je posvećena izvesnom gospodinu koji je zagolicao njeno srce!


Šako Polumenta i bosanska folk diva Donna Ares u duetu su premijerno izveli pesmu "Mašina", koju su posetioci nagradili ovacijama, a oboje su kući poneli i Zlatne palmice. Šako je bio najbolji u svom fahu, dok je Donna u ovoj godini otpevala najveći hit sa prostora bivše Juge "To mi nije trebalo".

Gužva nije smetala "miljenici nacije" (kako je poslednjih nedelja zovu zbog nameštaljke sa SMS glasovima na "Grand" festivalu - prim. G. J.), Maji Marijani, koja je te večeri slavila rođendan okružena telohraniteljima (!). Ani Kokić profesionalno obezbeđenje nije trebalo pošto je došla u pratnji mame i sestre, koje su je "branile" od potencijalnih nasrtljivaca.

Uprkos najavi, Dragana Mirković se nije pojavila, opravdavši svoje odsustvo prehladom, te su umesto nje nagradu primili predstavnici sa njene televizije. No, ni njeno odsustvo nije sprečilo okupljene da se dobro zabave, te je žurka nastavljena i nakon završetka ceremonije i potrajala sve do ranih jutarnjih časova.

http://www.mira-skoric.com

22Starije vesti Empty Re: Starije vesti Pon Mar 17, 2008 8:44 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

8. februar 2006.

NIKO KAO SEKA
"Beogradski pobednik" u znaku Mire, Sanje,Tijane, Sergeja i hrvatske starlete Nataše Molnar!

Tradicionalna manifestacija "Beogradski pobednik" sinoć je okupila raznorazne estradne ličnosti koje su se okitile ovim prestižnim trofejom. U beogradskom Domu sindikata, pod pokroviteljstvom TV Palme, dodeljene su nagrade najboljim pevačima, pevačicama, sportistima, i medijskim kućama.


Starije vesti 0905majaqr6
Podigla publiku na noge... Mira Škorić



Titulu zvezde večeri ponela je folk pevačica Seka Aleksić, koja je dobila dve nagrade - za pevačicu godine i za album godine. Preplanula i sveža, Seka je ubedljivim scenskim nastupom potvrdila da je u samom vrhu domaće estrade. Titova pionirka Tijana Dapčević još jednom je opravdala nagradu pop pevačice godine, kao i korpulentni đetić Sergej Ćetković, koji je proglašen za pop pevača 2005.

Mira Škorić je nakon višegodišnje pauze sa pesmom "Prijatelj" podigla publiku na noge, dok je "Ruzmarin" Saše Matića proglašen za hit godine. Sanja Đorđević "okitila" se titulom "album godine", a mlađana Ivana Jovanović dobila je nagradu za najslušaniju festivalsku pesmu Radija S.

Nagradu za najčitanije dnevne novine osvojio je naš Kurir! Hrvatska "starleta" Nataša Molnar, koja je trenutno pevačica u pokušaju, izazvala je burnu reakciju naše publike svojom "vrckavom" igrom. Pop grupa godine je OK bend, a od ostalih nagrađenih valja spomenuti Mariju Šerifović, Riblju čorbu, Marka Bulata, legendarnog Lea Martina, Mileta Kitića, Martu Savić...

http://www.mira-skoric.com

23Starije vesti Empty Re: Starije vesti Uto Mar 25, 2008 5:29 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Imate li neku iskrenu drugaricu sa estrade?

Buba Miranović: Jedina moja prava estradna drugarica je Mira Škorić sa kojom zaista mogu da se složim oko svega. Volim njenu iskrenost i hrabrost kojom prolazi kroz sve životne situacije. Pored toga, izuzetna je pevačica i majstor za podizanje atmosfere do tačke usijanja.

http://www.mira-skoric.com

24Starije vesti Empty Re: Starije vesti Uto Mar 25, 2008 5:39 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Rovovski rat vodile su i Vesna Rivas i Mira Škoric (cak su se i fizicki obracunale u studiju kod Raleta), a zatim se u rat ukljucio i Mirin saveznik Aca Lukas. Dugo su po estradno-bermudskom trouglu sevale varnice i padale uvrede, ali je beogradska košava i to oduvala. Epilog: Aca i Mira su još uvek na estradi, a u Bermudskom trouglu bez traga je nestala Vesna Rivas. Pardon, isplivala je jednom, kažu ocevici, krstila kucice u porti, nabrzaka se posvadala sa Isidorom Bjelicom i ponovo nestala u misterioznim vodama Atlantskog okeana.

http://www.mira-skoric.com

25Starije vesti Empty Re: Starije vesti Ned Mar 30, 2008 5:15 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Interview MIRA ŠKORIĆ! Jedna od najvećih zvezda folk muzike u poslednjoj deceniji pauzu u karijeri napravila je ponajviše zbog zdravstvenih problema ali najavljuje:

FEŠTA ZA PET GODINA!

Kažu da si posle tog perioda siguran da se bolest neće vratiti! Još se nisam oporavila i ponekad se uplašim i komarca kad vidim da leti ka meni

Dva puta sam pevala na ciganskim svadbama. To čovek ne može trezan da preživi!

I sad u suknji delujem prilično smotano. Ali, polako, opustiću se ja, pa ćete da vidite. I koreografiju ću da uvežbam pred ogledalom kao Nataša Bekvalac

Moj prijatelj Vlada Arsenijević mi je, svaki put kad me uhvati depresija, govorio da se moj karcinom zapravo predao i iskočio napolje da bi pobegao od mene jer sam ja njega počela da jedem

Volim kafanu! Nedavno se okupilo veliko društvo na čelu sa Bregovićem i otišli smo u cigansku kafanu iz koje smo izašli poslednji

Super Sneki pod hitno nek se vrati mužu u Nemačku. Nervira me s onim njenim nogama (smeh)

Ceca i ja se nikad nismo popreko pogledale, a kamoli da smo se svađale


Posle višegodišnje pauze na javnu scenu vratila se Mira Škorić. Jedna od najvećih zvezda folk muzike u poslednjoj deceniji pauzirala je ponajviše zbog zdravstvenih problema. Ipak, da je jača od svega, pa i od opake bolesti sa kojom se izborila, pokazala je novim albumom, jer vlada opšte mišljenje da nikada bolje nije izgledala, a njen uspeh potvrđen je i time što su pesme koje je snimila već počele da se "vrte" na radio-stanicama. Zbog svega toga, razgovor sa njom započinjemo pitanjem da li je zadovoljna uspehom koji postiže njen album: "Dugo sam ga pripremala trudeći se da bude što bolji, ali ovako brzu reakciju publike nisam očekivala. Prijatno sam iznenađena komentarima koje ovih dana čujem i koji su mi pokazali da moj uloženi trud nije bio uzaludan. Zahvaljujem se autorima Marini Tucaković, Braji, Abadiću, Miliju, Željku Joksimoviću, Draženu Damjanoviću, Aleku Aleksovu, Dorijanu Šetini, zatim stilisti Nenadu Todoroviću i frizeru Aleksandru Kaprišu koji su mi pomogli da ovaj projekat bude što je moguće bolji".
- Ima li na ovom albumu autobiografskih pesama?
Za pesmu "Ilindan" "zalepila" sam se čim sam je prvi put čula iako je bila završena samo melodija, bez teksta. Zanimljivo je to da čovek nije namenski pisao tekst za mene, ali čim sam ga čula, podsetio me je na period kada sam imala zdravstvene probleme, pa za nju mogu da kažem da sadrži autobiografske elemente.
- Kako si odlučila da javno progovoriš o svojoj bolesti?
U vreme kada sam ležala na onkologiji, čula sam za mnoge ljude iz sveta estrade, glume i sporta, za koje mi je rečeno da su takođe bili onkološki bolesnici. Iznnedila sam se kako to da niko od njih nikada javno nije o tome pričao i upravo zato sam progovorila - da bih ljudima otvorila oči i ukazala im na to da ništa u životu nije važnije od zdravlja. Bila sam u prethodnom periodu nekorektna prema sebi i prema svom zdravlju. Tri godine pre nego što sam se razbolela nisam se nakašljala niti sam imala povišenu temperaturu. Kada sam otkrila da nešto nije u redu, na sreću za mene još uvek nije bilo kasno, i odlučila sam da o tome pričam upravo zato da bi drugi iz toga izvukli pouku i da bi shvatili da je bolje sprečiti nego lečiti.
- Kako si prošla kroz taj period?
Zahvaljujući prijateljima, najpre mojoj drugarici Ljilji Milosavljević i njenom suprugu koji radi na onkologiji. Pre toga, Ljilja i ja smo tuda prolazile jedino kada smo svraćale po njega da odemo na ručak i ni sanjala nisam da ću jednog dana baš tu biti operisana. Zatim, moj prijatelj Vlada Arsenijević sve vreme je pravio cirkus oko moje dijagnoze ulivajući mi pozitivnu energiju. Svaki put kada bi primetio da padam u depresiju, govorio mi je da se moj karcinom zapravo predao i iskočio napolje da bi pobegao od mene jer sam počela da ga jedem. Bilo je još situacija koje je nemoguće prepričati, a koje su mi pomogle da kroz sve to prođem. Osim njih, zahvalnost dugujem lekarskom timu - profesoru Radanu Džoliću zahvaljujući kome sam danas pored svoje Milice i ponovo pevam, zatim doktorima Nikoli Jovanoviću i Ivanu Markoviću, doktorki Malešević iz Instituta u Kamenici i mnogim drugima kojima dugujem večnu zahvalnost. Oni su zaslužni što danas dišem.
- Šta je sa kolegama sa estrade?
Ma šta mislili i rekli o ljudima koji se bave ovim poslom, mislim da je bilo malo onih koji me nisu nazvali, došli kod mene ili na neki drugi način pitali šta mogu da učine i da li mi treba pomoć. Nikada to neću zaboraviti. Vanesa Šokčić je, recimo, danonoćno bila pored mene, zatim Ceca, Željko Joksimović, Ana Bekuta, Hani, Vesna Petković i mnogi drugi.
- Šta se u tvom životu promenilo od tada?
Mnogo toga. Na sve gledam potpuno drugačije. Živim bez stresa i nervoze, ne nerviram se kada kasnim niti dopuštam da me bilo šta što me je ranije nerviralo dotakne i izbaci iz ravnoteže. U međuvremenu su se i prijateljstva iskristalisala i falš je otpao, pa ne moram da mislim da li su ljudi oko mene iskreni jer znam da jesu. Više mi nije važno šta će ko da kaže, ni šta misli o meni, jednostavno nabacim pobednički osmeh na lice i idem dalje. Tamo gde sam bila nedavno bio je samo mrak. U tom mraku pratila sam tračak svetlosti i uspela da izađem. Pobediti ono što sam ja pobedila stvarno je sreća. Sad čekam da prođe pet godina, jer kažu da posle tog perioda zaboraviš na sve i siguran si da se bolest neće vratiti, i onda ću da napravim feštu. Zasad se još nisam oporavila i ponekad se bojim kada vidim da komarac leti ka meni. Ali, valjda je to normalno.
- Znači, više nema agresivnosti. Koliko je prošlo otkad si poslednji put potegla pištolj na nekoga?
Nikada nisam ni na koga potegla pištolj, ali to su mi "prišili" i ne mogu da se izborim sa tim. Svoje pištolje još uvek imam, ali ih potežem samo u streljani. Volim streljanu, nedavno sam ponovo bila tamo i opustila sam se. Baš mi je prijalo.
- Koga zamišljaš dok gađaš u metu?
Nikoga, jer sam potpuno usredsređena i skoncentrisana da postignem što bolji rezultat.
- Dakle, ni Tinu Ivanović?
Što se mene tiče, o tome sam rekla sve što sam imala i za mene je ta priča završena.
- Ako si već tako fina, zašto Karamela, kada te imitira, prebije orkestar?
Skrenula sam mu pažnju na to. Kao prvo, ne znam da sam ikada udarila muzičara, a drugo, stvara o meni sliku siledžije. On mi je rekao da mu je to simpatično, jer u imitaciji ne zna šta bi radio, a pošto publika očekuje nešto smešno, on isprebija muzičare.
- Da li si nekada došla u iskušenje da prebiješ nekoga?
O, kako da ne! Mnogo puta. Ali, svi su dobro prošli, bez težih posledica.
- Spomenula si Cecu. Kružila je priča da vas dve dugo niste bile u dobrim odnosima. Kada ste ponovo počele da se družite?
Te priče nisu bile istinite. Ceca i ja smo sve vreme prijateljice i nikada se nismo popreko pogledale, a kamoli prestale da se družimo. Uvek smo bile jedna uz drugu i nju ne svrstavam u drugarice već u prave prijatelje.
- U kakvim si odnosima sa bivšim suprugom Vasom Jeremićem?
Normalno komuniciramo i on je fantastičan otac.
- Kakva je tvoja kćerka Milica?
Milica je sjajno dete, odličan đak i veliki kritičar onoga što radim. Iako mlada, već ima izgrađen stav o svemu, i ponosna sam na nju. Da nije nje, ništa ne bi imalo smisla. Ona je sve što imam u životu.
- Estradna trojka u sastavu Sanja Đorđević, Zlata Petrović i Goca Božinovska poznata je po tulumarenju. Da li ste im Hani, Ana Bekuta i ti slične?
Okupljamo se uglavnom u studiju, i tu se najbolje provedemo.
- Dakle, ne izlazite u kafane?
Izlazimo, ali nismo odavno. Volim kafanu kada sam u pravom društvu. Nedavno se okupilo veliko društvo na čelu sa Goranom Bregovićem i otišli smo u cigansku kafanu iz koje smo izašli poslednji.
- Da li se tokom tih izlazaka dešava nešto zanimljivo?
Jednom prilikom išli smo u "Brodarac". Bregović je spremio poklon za muzičare i, kada smo došli, bilo je padanja u nesvest. Poklonio im je preskupi mikrofon i nastalo je veselje, cele večeri pevali su samo za njega. Kada sam sledeći put izašla tamo sa drugaricama, prišao mi je šef orkestra rekavši: "Da kažeš onom Bregoviću, da nam, bre, nije kupio baterije".
- Da li si nekada pevala na ciganskoj svadbi?
Dva puta, i nikad više. Kolege su mi pričale kako to izgleda, ali nisam bila pripremljena za ono što me je čekalo. Otišla sam obučena u svom fazonu, u kožnom matilu i pantalonama i čula sam Ciganku kako kaže: "Šta, bre, ova izigrava, k'o da je iz svemirski brod izašla". Prećutala sam to, ali ono što je usledilo - iscrpljivanje i cimanje - bilo je previše za mene. Nisam se uklopila u taj ambijent. To trezan čovek ne može da preživi. Skidam kapu svakome ko to radi.
- Ko je najlepša pevačica u "Grandu"?
Ja, naravno! Snežani Babić, Super Snekici, rekla sam da se pod hitno vrati mužu u Nemačku. Dosta se slikala po televiziji i nervira me sa onim njenim nogama. (smeh) Izbegavam da oblačim suknjice i haljinice kad je ona tu jer je najzgodnija. Ali, to ne priznajem jer, čim uđem u "Grand", kažem da svi ustanu i kažu ko je najlepši. A onda se predomislim i kažem da ne moraju ništa da kažu jer znam da sam ja najlepša. (smeh) Na snimanjima, koja dugo traju, super se provedem zbijajući šale. Tako je sada jer sam drugačija, pozitivna, sigurna u sebe i u pesme koje pevam.
- Ako je tako, zašto ne dopustiš plesačicama da ustanu kada si ti na sceni?
To je zato što su ove iz "Simjonova" toliko zgodne da me prosto nerviraju. Kad izađem na scenu, kažem im da sednu i da ni slučajno ne ustaju, onda pozovem orkestar da dođe do mene, pošto su oni muškarci i mnogo su ružni, i onda dođem do izražaja (smeh).
- Kako se snalaziš u suknji?
Nikako! Petnaest godina nisam skidala pantalone i sad u suknji delujem prilično smotano. Ali, polako, tek smo počeli. Opustiću se ja pa ćete da vidite. I koreografiju ću da uvežbam pred ogledalom kao Nataša Bekvalac.
- Dakle, nisi još pokazala sve što možeš?
Iznenađenja tek predstoje.

http://www.mira-skoric.com

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 3]

Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Similar topics

-

» "Vesti" - pevacica godine!

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu