Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mira Skoric i Serif Konjevic - "Tragovi secanja": Upuceni u celu pricu tvrde da ce pesma postati veliki hit i da ce, ako ne skinuti sa trona, onda se bar pribliziti pesmi Dina Merlina i Vesne Zmijanac "Jorgovani", koja vec godinama neprikosnoveno vlada kad je rec o duetima.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Docek Nove godine

4 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Docek Nove godine Empty Docek Nove godine Pet Dec 13, 2013 6:50 am

*alexandra*

*alexandra*

Ja sam malo cunjala po forumu, ali nisam nasla temu u koju bi ovo moglo da ide, ali ako Tea nadje neko prikladno mesto ovom postu - neka prebaci Wink 

Iiiiiiiiiiii evo konacno i zvanicne informacije Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Mira ce za docek Nove godine nastupati zajedno sa Zeljkom Joksimovicem na trgu u Krusevcu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Docek Nove godine Mira-i-zeljko
(ova slicica je preuzeta sa fejsbuk stranice grada Krusevca)

2Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Pet Dec 13, 2013 9:57 am

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Bas je neko rano ustao Very Happy Ja sam tek sada dosla da bi ovo postavila kad ono vidim Alex je vredna u jutarnjim satima Very Happy Lepo se provedite  cheers 

http://www.mira-skoric.com

3Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Pet Dec 13, 2013 12:40 pm

*alexandra*

*alexandra*

Very Happy Very Happy Very Happy
sinoc sam bila previse euforicna i stavila sam ovo samo na fejs, ali sam zaboravila ovde da okacim, pa sam jutros poranila da ispravim gresku Smile

joj, jedva cekam Very Happy Very Happy Very Happy

i znam da to nije lepo ( Embarassed   Embarassed   Embarassed ), ali nekako navijam da ti propadnu ti planovi za novu godinu, pa da se nekim cudom i ti pojavis Very Happy Very Happy Very Happy

4Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Pet Jan 03, 2014 9:48 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Ja ne mogu da verujem da su ucesnici X faktora dobili vise prostora u medijima od nje. Na svakom cosku pisu o nastupu Zeljka Joksimovica, a od nje ni traga ni glasa. Aplauz...


Usput, srecna vam nova godina  Smile 

http://www.mira-skoric.com

5Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Sub Jan 04, 2014 8:10 am

tixy27

tixy27

ne da su dobili vise prostora nego je nigde nisu ni pomenuli. kao da je joksimovic sam pevao. ali jbg sad su stari "dugovi" dosli na naplatu. srpsko novinarstvo...  Rolling Eyes 

srecna nova godina. santa

6Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Sub Jan 04, 2014 11:14 am

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Ne mogu nista da sakriju, i mi konja za trku imamo Laughing
Slike su fantasticne.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151865303411500.1073741841.69082171499&type=1

http://www.mira-skoric.com

7Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Sub Jan 04, 2014 2:36 pm

tixy27

tixy27

da, samo sto isuvise mali broj ljudi to moze da vidi. ne moze se protiv medija.

8Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Ned Jan 05, 2014 6:42 pm

*alexandra*

*alexandra*

Me&Myself ::Ne mogu nista da sakriju, i mi konja za trku imamo Laughing
Slike su fantasticne.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151865303411500.1073741841.69082171499&type=1

Aaaaaaa to je to - polako i admina navlacimo na konje i konjske trke Cool


Evo i ja bih želela da kažem par reči o ovoj temi...

Prvo bih da sumiram ovaj doček Nove godine što se tiče medija...

Koliko toliko u medijima je bilo najave da će i Mirjana pevati sa Željkom u Kruševcu...
Ali ponegde je čak ni u najavi novogodišnjeg koncerta nisu spomenuli  Rolling Eyes  Recimo:
http://www.kurir-info.rs/zeljko-joksimovic-u-krusevcu-za-novu-godinu-clanak-1158045

A o tretmanu u medijima nakon tog nastupa - bolje da ništa ne kažem...
Retko gde je uopšte i spomenuta, a i tamo gde je spomenuta to je samo u stilu nekog nabrajanja gde je ko pevao za doček, a niko nije pisao o njenom fantastičnom nastupu...
Npr:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=01&dd=01&nav_category=12&nav_id=795519  
"...Više od 20.000 Kruševljana dočekalo je Novu godinu na Trgu Kosovskih junaka uz koncert Željka Joksimovića i Mire Škorić.
"Svim Kruševljanima, ali i onima koji to nisu u 2014.godini želim puno zdravlja, poštovanja i smeha", rekao je Joksimović novinarima uoči koncerta.
Novogodišnji program počeo je oko 21 čas nastupom kruševačkih rok bendova, a sve najbolje u novoj godini posetiocima su tačno u ponoć poželeli najbolji učenici osnovnih i srednjih škola. Za sve građane koji su u centru Kruševca dočekali 2014.godinu bila je obezbeđena kuvana rakija, vino i čaj, a "Trajal korporacija" je, kao i prethodnih godina bila zadužena za veličanstveni vatromet..."  



A najčešće je uopšte nisu ni spominjali u textovima, već su izveštaji pisani kao da je koncert držao samo Joksimović, a više od nje se pominju čak i anonimni učesnici X faktora koji su otpevali sve ukupno tri i po pesme Rolling Eyes
Evo par textova, čisto da nam ostanu i linkovi za ovo...
http://www.telegraf.rs/jetset/912073-zeljko-joksimovic-napravio-haos-u-krusevcu-za-docek-foto  
Željko Joksimović napravio haos u Kruševcu za doček!
"...vlasnik hita “Lane moje” još jednom napravio fantastičnu atmosferu, i pokazao zašto vredi sa njim dočekati Novu godinu…"

http://www.story.rs/koktel/muzika/36201-joksimovic-napravio-atmosferu-za-pamcenje-u-krusevcu.html
Željko Joksimović napravio atmosferu za pamćenje u Kruševcu

http://www.svet.rs/najnovije-vesti/zeljko-joksimovic-i-finalisti-x-faktora-odusevili-krusevljane
Željko Joksimović i finalisti X Faktora oduševili Kruševljane!...
"...Željko Joksimović još jednom je svojim kvalitetima na koncertnom nastupu prevazišao i najveća očekivanja publike, gostiju i organizatora, ovog puta na Trgu u Kruševcu pred više desetina hiljada ljudi u novogodišnjoj noći.
U Novu 2014. godinu Kruševljane je uveo jedan od najboljih pop pevača u regionu zajedno sa hiljadama građana koji su uglas pevali najveće hitove Joksimovića. Do ponoći Željko je doveo atmosferu na Trgu u Kruševcu do samog usijanja, pa će se ovaj novogodišnji spektakularni koncert u srcu Srbije još dugo pamtiti..."


...i tako dalje...


Mislim da je za njen povratak na medijsku scenu izuzetno važno kako će biti odrađen sledeći doček...

9Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Ned Jan 05, 2014 6:49 pm

*alexandra*

*alexandra*

Evo sad malo ličnih utisaka sa dočeka...

Mirjana je RAZVALILA na ovom koncertu...
Cele noći je bila dobro raspoložena, vesela, nasmejana,...
Pevala je u dva bloka - prvi malo jače od sat vremena (počela oko 21:30), onda je narednih dva, dva i po sata pevao Joksimović, s tim da je u ponoć bio vatromet i Novu godinu su okupljenima na Trgu čestitali najbolji učenici kruševačkih osnovnih i srednjih škola, a nakon Joksimovića - Mirjana je otpevala i drugi blok koji je opet trajao oko sat vremena...  

U prvom bloku pevala je samo svoje pesme... Ja sam po prvi put imala priliku uživo da čujem pesme "Do kraja sveta" i "Sva čuda da se dogode" (što su mi najdraža nova i omiljena stara pesma)... Naježila sam se dok je pevala... Standardno sam se potpuno izgubila uz "Ona pije" - trebala bi malo da forsira tu pesmu, mislim da bi mogla lako da "vaskrsne" i da bi bila jako popularna danas među devojkama Cool Sve u svemu - svoje pesme je, kao i uvek, otpevala vrhunski...

U drugom bloku je pevala i svoje, ali i pesme mnogih svojih koleginica... Meni većina tih tuđih pesama zvuči bolje kada ih ona otpeva nego u originalu... Otpevala je par Cecinih pesama, između ostalih i jednu koju jako volim - "Oproštajna večera" Smile Volela bih da jednom na nekom nastupu otpeva "Znam" (koja baš i nije popularna ali je jedna od mojih omiljenih Cecinih pesama) i Breninu "Sanjam", baš me zanima kako bi te pesme zvučale u Mirinom izvođenju...
Ono što me je takođe apsolutno ostavilo bez texta jeste kako je Mirjana otpevala pesmu Nine Badrić "Takvi kao ti"... Mnoge kolege baš hvale Ninu da je jedan od najboljih ženskih vokala, a Mirjana je taaako dobro otpevala tu pesmu da vam ja to ne mogu opisati... Stvarno se nadam da ćemo nabaviti snimak ovog koncerta pa da se to lepo okači na zvaničan youtube kanal da ljudi čuju Smile

To je što se tiče onog zvaničnog dela...
Još bih spomenula da sam na nastup otišla sa Cale Smile Mirjana nas je pozvala da budemo sa njom za vreme nastupa, tako da smo sve vreme kada nije pevala bile sa njom i njenom ekipom iza bine, a kada je pevala bile smo u onom ograđenom prostoru ispred bine i slikale (znači još bliže nego da smo bile u prvom redu, što je bio prvobitni plan)...
I to nije sve - žena nam je čak i posvetila jednu pesmu!! Reč je o pesmi "Do kraj sveta"... Ja nisam mogla da verujem šta nas je snašlo u tim momentima, dok je na tako velikom koncertu, pred svom tom publikom pesmu posvetila baš nama dvema... Neopisivo lep osećaj...

10Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Ned Jan 05, 2014 6:58 pm

*alexandra*

*alexandra*

Evo i nekoliko fotki (mada je naš vredni admin već sličice prebacila na zvaničnu facebook stranicu i ostavila nam link za taj album, ali evo i ovde par sličica Wink)...


Ovako je izgledao gradski Trg u Kruševcu za doček Nove 2014.godine Smile
Fotografija je preuzeta sa zvanične facebook stranice grada Kruševca...
Docek Nove godine Publika


Prvi deo Mirjaninog nastupa...
Docek Nove godine Picture-060-krusevac-311 Docek Nove godine Picture-097-krusevac-311  
Docek Nove godine Picture-024-krusevac-311  Docek Nove godine Fotke-cale-docek-kolaz


Apsolutno obožavam njen način komunikacije sa publikom - pogled, osmeh,...  
Docek Nove godine Picture-051-krusevac-311


I u pauzi imeđu dva bloka nastupa bilo je malo fotografisanja...
Sa Željkom i delom svog benda; sa Jovanom i Željkom; samo sa Željkom...
Docek Nove godine Picture-184-krusevac-311Docek Nove godine Picture-186-krusevac-311 Docek Nove godine Picture-185-krusevac-311  


Davanje intervjua za Kruševačku televiziju...
Na pitanje šta bi gledaocima poželela za Novu godinu, Mirjana je odgovorila nešto u fazonu: "Samo da budu zdravi, za sve ostalo ćemo se snaći..."
Možda zvuči kao kliše, ali svako kome je neko blizak bio ozbiljnije bolestan ili ko je sam bio bolestan - zna da zdravlje i jeste najvažnija stvar u životu... Ovo je i moja omiljena novogodišnja želja, to obično svima poželim, i ovo je samo još jedna od tih malih stvar kojima me Mirjana stalno oduševljava...
Docek Nove godine Picture-171-krusevac-311


Sa gradonačelnikom Kruševca koji joj je, za razliku od medija, posvetio pažnju koju zaslužuje - obišao je nekoliko puta tokom večeri, proveravao jel sve u redu, da li joj je još nešto potrebno...
Docek Nove godine Picture-175-krusevac-311


Sa momcima koji su na ovom koncertu nastupali sa njom - Miki Milosavljević, Bojan Pale Ivanović, Milan Novčić i Nikola Miščević...
Jedna fotografija pre nastupa...  
Docek Nove godine Picture-012-krusevac-311

...i dve fotografije sa samog koncerta...
Docek Nove godine Picture-238-krusevac-311 Docek Nove godine Picture-347-krusevac-311


Drugi deo nastupa...
Docek Nove godine Fotke-cale-docek-02 Docek Nove godine Picture-286-krusevac-311  Docek Nove godine Fotke-cale-docek-01  


Moje omiljene fotografije sa ovog koncerta. Smile
Docek Nove godine Picture-367-krusevac-311 Docek Nove godine Picture-366-krusevac-311


p.s. i samo da se i ja pridružim čestitkama - srećna nova godina  Smile 

11Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Ned Jan 05, 2014 8:42 pm

tixy27

tixy27

jeste da je nama sad krivo zbog ovakvog odnosa medija prema njoj, ali to je samo uzrocno-posledicna reakcija. ne moze o njoj da se pise samo kad ona to hoce. ona bukvalno u poslednje dve godine nema nikakvu saradnju sa novinarima. totalno je zatvorena i izbegava svaki vid komunikacije. a to ne moze tako. sad je svi ignorisu. podhitno mora nesto da uradi po tom pitanju, ako misli nesto da radi dalje...

p.s. poslednje dve fotke su sjajne, kao profesionalac da ih je uhvatio.  Cool

i da, ne volim sto peva tudje pesme na ovakvim nastupima. ali ako nista ljudi su bar prvi put imali prilike da cuju cecine pesme dikcijski tacno otpevane.

12Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Ned Jan 05, 2014 11:37 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Ova prica sa novinarima nije nova i u njenom slucaju je sasvim normalno da oni ne pisu o njenim nastupima po diskotekama i seoskim trgovima, znamo po kom principu to funkcionise. Ali pevati u Krusevcu pred 20.000 ljudi nije mala stvar. Niko ne trazi od njih napumpane naslove, ali da je spomenu i da objave neku sliku je deo njihovog posla. Oni su je jednostavno izbacili iz igre. Kakav god bio njen odnos, meni ovo vise deluje kao nesto dobro osmisljeno ne znam iz kog razloga.


Alex je sjajna, kad bi imala profesionalni aparat ona bi razvalila Smile
Tixy, ja verujem da bi ti jako volela da cujes Miru kako peva oprostajnu veceru, mozda ispunice ti tu zelju za pravoslavnu Laughing

http://www.mira-skoric.com

13Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Pon Jan 06, 2014 10:22 am

*alexandra*

*alexandra*

tixy27 ::...
p.s. poslednje dve fotke su sjajne, kao profesionalac da ih je uhvatio.  Cool
...

tnx Very Happy stavila sam ja i moje a i fotke koje je napravila cale, ali te dve su mi nekako omiljene Smile


Me&Myself ::...
Alex je sjajna, kad bi imala profesionalni aparat ona bi razvalila Smile
Tixy, ja verujem da bi ti jako volela da cujes Miru kako peva oprostajnu veceru, mozda ispunice ti tu zelju za pravoslavnu Laughing
profesionalni aparat - volela bih da ga nabavim jednog dana Very Happy
za pravoslavnu - dobra ideja, bas bi mogla tad da joj ispuni zelju Cool


ok, razumem ja da ona ne voli novinare, odnosno to zadiranje u njen privatan zivot i slicno... pa ko to uopste voli!? ali javna je licnost, to prosto ide uz njen posao... mora da resi taj problem kako god ume i zna, jer krusevac nam je odlican primer - ako te nema u medijima, niko ni ne zna da si nesto dobro uradio...
i kao sto tea rece - navikli smo da se ne pise o njenim manjim nastupima, ali stvarno nisam ocekivala da je niko cak ni ne spomene posle ovakvog koncerta  Crying or Very sad 
samo u bg-u je bilo više ljudi i u novom pazaru (mada mi ta cifra od 50.000 ljudi u novom pazaru zvuci malo nerealno, ali dobro), i na zlatiboru je bilo oko 20.000, a doceci na trgovina su organizovani u mnooogo gradova... tako da je ovih 20.000 u krusevcu stvarno veliki uspeh...

ja u principu ne volim kada peva tudje pesme, ali to zapravo i nije toliko lose - jer mi to deluje kao dobar nacin da ljudima koji je do sada nisu slusali pokaze sta zna...

recimo pesma "recite mu da ga volim" - na youtubu ima i original i nekoliko live verzija raznih pevačica (alegro bend, milica todorovic, mia,...)... i sve to zvuci ok, ali kad ja cujem ono mirjanino:
"...RRRecite mu da ga volim..." - pamet mi stane Smile 

ili pesma "pristajem na sve"... e to na youtubu ima jos vise verzija i izvode je jos zvucnija pevacka imena nego prethodnu pesmu... ali opet kada mirjana kaze:
"...gRRRRResila sam duso..."
ili  
"RRReci sta hoces, i zivot trazi"
ma to niko ne peva tako... meni obe pesme ubedljivo najbolje zvuce u njenom izvodjenju...

rekla sam vam za ninu badric... prvi put sam je slusala uzivo da peva njenu pesmu... "takvi kao ti" - ma mirjana je razvalila...

od cece je pevala "pazi s kime spavas", "oprostajnu veceru",... ja bih volela da cujem "znam", "necu dugo" i "devojko vestice", mada nisu to pesme za koncert, ali za koncert treba da odabere OBAVEZNO neke 2-3 cecine pesme (samo mora jako pazljivo da odabere ono sto joj najvise odgovara), jer ljudi znaju te pesme i to je jos jedan nacin da pokaze sta ona zapravo moze Cool

14Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Pon Jan 06, 2014 11:39 am

vitez



zena mora pod hitno na zatezanje lica, sminkanje iskljucivo kod kozmeticara jer ovdje izgleda ko drakula! za obrve nemam rijeci, uzas! styling ko da je krenula na jahanje!

15Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Pon Jan 06, 2014 3:45 pm

tixy27

tixy27

ma o relaciji mira-novinari bi moglo svasta da se kaze, ali realno nema svrhe tupiti o tome.

sto se tice pevanja tudjih pesama, ja volim kad ona nesto tudje otpeva, jer to u 99% slucajeva zvuci bolje od originala. pesma dobije drugu dimenziju. najbolji pokazatelj je "pozeli srecu drugima". to ne moze da se poredi sa onim breninim podvriskivanjem. u njenom izvodjenju to je potpuno drugacija pesma. ali to nikako na ovako velikim koncertnim nastupima. sto se tice oprostajne vecere, da volela bih da je cujem. jer su oprostajna vecera i monotonija dve pesme koje bi tako volela da su na mirinim diskovima. a iz nekih privatnih izvora sam cula da oprostajnu veceru razvaljuje kako peva.

16Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Pon Jan 06, 2014 6:31 pm

*alexandra*

*alexandra*

nisam ni tu breninu cula da peva uzivo :/ a volela bih da cujem i "ja nemam drugi dom" Very Happy
znaci mislim da bi bilo extra kad bi nas pustila da za sledecu klupsku svirku mi napravimo repertoar Very Happy

a zasto mislis da nikako ne treba da izvodi tudje pesme na velikim koncertima poput ovog u krusevcu?? recimo sad je pevala oko dva sata i meni je skroz ok da u takvoj situaciji otpeva recimo 7-8 pesama svojih koleginica Smile i ne samo da mi je ok, nego mislim da je super da na tako nekom velikom koncertu, gde je moze cuti puno ljudi, ona otpeva i neke popularne pesme drugih izvodjaca i da pokaze da vecinu toga peva bolje od originalnih izvodjaca Cool

17Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Pon Jan 06, 2014 7:07 pm

Me&Myself

Me&Myself
Urednik
Urednik

Pa recimo Ceca i Brena ne pevaju njene pesme na nastupima Laughing To ti dodje kao ove zvezdice granda koje snime po jedan album i onda celo vece pevaju tudje pesme. Ali u ovakvoj situaciji ova prica nema svrhe, jer Mira nazalost vec odavno nije deo top 5, tako sto moze da peva i radi sta voli.


Evo pozeli srecu drugima. Mia mukica Laughing

https://www.youtube.com/watch?v=zMjq6_X5JDU

http://www.mira-skoric.com

18Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Pon Jan 06, 2014 10:02 pm

tixy27

tixy27

upravo tako. pevanje tudjih pesama na ovakvim nastupima je nivo pocetnika. i to nikako ne bi trebala da radi, bez obzira na njen trenutni status. klupske svirke su nesto drugo.

obozavam ovaj snimak. nije humano kako je sa'ranila nesrecnu miu. Laughing 

19Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Pon Jan 06, 2014 10:48 pm

*alexandra*

*alexandra*

hahaha ne vredi, ja se pored vas osecam ili kao totalna plavusa (kojoj nikada nista nije jasno) ili kao crna ovca (koja se nikada ni sa kim ne slaze) Very Happy

ok, ima logike i to sto govorite, ali ipak meni ima smisla i da otpeva par tudjih pesama, ali znaci neke veoma popularne pesme, koje ljudi znaju, pa da mogu da uporede original i mirjanu... pa da tako sa'rani i neka malo zvucnija imena od mie...

p.s. snimak  cheers

20Docek Nove godine Empty Re: Docek Nove godine Pet Jan 10, 2014 8:45 pm

tixy27

tixy27

mira ocigledno nije dovoljno dobra da bi se o njoj objavilo, ne daj boze, nesto u vezi njene karijere, nastupa... ali je kao dezurni komentator svega i svacega vise nego odlicna.  Rolling Eyes  jos je samo nisu zvali da kaze sta misli o mladom grasku... Rolling Eyes   

http://www.kurir-info.rs/pravi-se-luda-doris-dragovic-nece-da-se-izvini-srbima-clanak-1171541

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu